"כך יהיה כמעט בלתי אפשרי לעבור את מכבי"

הדאגה מהיכולת והכושר של שחקני המפתח. בי-ם סיכמו עליה לרבע הגמר

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  18.11.19 - 07:50
תחילת כתבה

עוד לפני סערת מועד המשחק מול מכבי תל אביב, היה משחק כדורסל בארנה - כזה שנתן להפועל ירושלים את הכרטיס לרבע גמר גביע המדינה. מול הפועל תל אביב חבולה וחסרה, מחזיקת הגביע התקשתה מאוד, אך ידעה בסופו של דבר לנצח 80:85 ולשמור על חלום הבק-טו-בק בחיים. "במשחקים האחרונים אנחנו לא משחקים את הכדורסל הטוב שלנו, אפילו לא הכדורסל שלנו מתחילת העונה", הודה עודד קטש בסיום.

ואכן, זה לא היה משחק טוב של ירושלים. פעם נוספת היא פתחה את המשחק בצורה גרועה מאוד וראתה איך הפועל ת"א - נטולת דמיטריוס טרדוול - בורחת לה ל-15:32 בסיום הרבע הראשון. "זה משהו שקורה לנו יותר מדי העונה", הודו בירושלים. "נצטרך להבין בדיוק מתי ולמה זה קורה, כי לא בכל משחק נוכל לחזור מפיגור דו ספרתיים". קטש לא ברח מאחריות ואמר בנושא: "פתחנו את הרבע הראשון לא טוב מבחינה הגנתית, אני אשם בזה ואני צריך למצוא דרך שהקבוצה שלי תעלה בצורה יותר מחוייבת ויותר אגרסיבית".

כעת, בהנחה שיימצא פתרון כלשהו למועד רבע הגמר, ירושלים תהיה חייבת להעלות את הרמה, על אחת כמה וכמה לאור הכושר בו נמצאים הצהובים. "ביכולת כזו, יהיה לנו כמעט בלתי אפשרי לעבור את מכבי", הודה גורם במועדון.

גם הכושר הירוד של חלק משחקני המפתח מטריד את אנשי ירושלים, כאשר גם אתמול סולימאן בריימו (6 נקודות) ותמיר בלאט (3 נקודות) היו רחוקים משיאם. תוסיפו לכך את נמרוד לוי שרק חזר מפציעה, ותקבלו קבוצה שמתקשה מאוד, גם מול קבוצה שמשחקת דקות רבות ללא סנטר טבעי. אגב סנטר - עידן זלמנסון, שקיבל 8 דקות בלבד, נראה מתוסכל מאוד ונשאר דקות ארוכות אחרי המשחק כדי לזרוק לסל.

מי שכרגיל היו שם עבור ירושלים הם ג'יימס פלדין וג'ייקובן בראון, שקלעו 22 ו-16 בהתאמה. עבור בראון, זה היה מפגש מול המאמן שהביא אותו לישראל. "אני מכיר טוב את אריאל בית הלחמי, הוא אימן אותי בגלבוע, ולכן לא היה לי ספק שהם ייתנו לנו פייט גדול", אמר הגארד. "אמנם לא שיחקנו טוב, אבל במשחקים מהסוג הזה זה פחות משנה, העיקר זה לנצח ואני שמח שעברנו את המכשול הזה".

למרות הניצחון, ירושלים כאמור נמצאת בתקופה פחות טובה, אחרי שבתחילת העונה נראה שהדברים הולכים לה יותר בקלות. בשבוע שעבר היא רשמה הפסד בכורה בליגת האלופות לפו אורטז, כאשר גם לו קדמו משחקים פחות מרשימים - בליגה ובאירופה - במיוחד ברמה ההגנתית.

בנוסף לפלדין את בראון, קטש קיבל פעם נוספת תזכורת עד כמה משמעותי יכול להיות בר טימור כאשר הוא משחק - ואחרי שסיפק משחקים טובים נגד נהריה ובאר שבע בליגה - יש לו מניות גם בעליה לרבע הגמר. הקפטן, שממעט לקבל דקות בליגת האלופות, היה מצוין אמש פעם נוספת, עם 12 נקודות, ריבאונדים, 2 אסיסטים ומדד 18, הגבוה ביותר בקבוצה אחרי צמד הגארדים הזרים.