"הקבוצה טובה יותר": בהפועל ת"א מעודדים

למרות ההפסד לירושלים וההדחה בשמינית גמר הגביע, האדומים מרוצים. תומר גינת יהיה כשיר לראשל"צ

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  18.11.19 - 18:00
תחילת כתבה

"לא נעים, אבל גם לא נורא" - זו התחושה הכללית בהפועל תל אביב לאחר ההדחה מגביע המדינה בידי הפועל ירושלים. ללא סנטר טבעי בשל פציעתו דמיטריוס טרדוול שגמר את העונה, השחקנים של אריאל בית הלחמי נתנו פייט לקבוצה העדיפה מהבירה, אך נכנעו בסוף 85:80 וייאלצו להמתין עונה נוספת כדי להגשים את חלום ההנפה.

למרות ההפסד, בהפועל יצאו מעודדים יחסית מרוח הלחימה של השחקנים - רוח שלא ממש היתה קיימת בפתיחת העונה האיומה, שכללה ארבעה הפסדים רצופים. "אני לא יכול להגיד שאני מרוצה כי זה היה משחק שהיינו יכולים לקחת", אמר אריאל בית הלחמי בסיום, אבל כן מצא נקודת אור: "עם הסגל הזה, אחרי החילופים שעשינו, יש לנו קבוצה יותר טובה".

אחת מנקודות האור המרכזיות אמש היה אלישי כדיר. הסנטר הוותיק נכנס לוואקום שהותיר טרדוול וסיפק משחק נפלא עם 17 נקודות - שלצערו לא הספיקו. "זה מאכזב, אבל אסור לשכוח שהיינו מאוד קצרים אחרי שתומר נפצע", אמר כדיר, והתייחס גם להשתלבות שלו במועדון: "התקבלתי פה בחום אהבה מהרגע הראשון, החבר'ה סומכים עליי בדברים הקטנים וגם אריאל מתחיל להכיר אותי קצת יותר".

הרגע המפחיד מבחינת הפועל ת"א הגיע ברבע השלישי, כאשר תומר גינת נפגע בגבו ושכב על הפרקט מספר דקות, עד שנלקח לחדר ההלבשה, שם קיבל זריקה. ברגעים הראשונים, בהפועל חששו מפציעה קשה של גינת, שאמנם לא חזר לשחק, אבל שב לספסל ברבע האחרון. בכל מקרה הוא סובל מחבלה בלבד בגבו ויהיה כשיר למשחק הבא מול ראשל"צ.

במקביל, נמשכים החיפושים אחרי שחקן גבוה שיגיע במקום טרדוול. האדומים סורקים את השוק בקדחתנות, אבל טרם מצאו מועמד ראוי - ישנם לא מעט שחקנים שלא מתאימים מקצועית, בעוד שכאלו שכן, כמו דיימון סימפסון, דורש סכומים גבוהים שבהם הקבוצה לא יכולה לעמוד. בהפועל מודעים לעובדה שאין להם את המקום לעשות "ניסיונות", משום שהסנטר שבסופו של דבר יגיע, יהיה השחקן השביעי שנרשם במנהלת, מה שיותיר את הקבוצה עם רישום אחד בלבד עד לסיום העונה.