אזעקת שווא: הקלאסיקו בגביע ייערך כמתוכנן

מנהלת הליגה התגייסה: המשחק מול חולון נדחה, מכבי ת"א וירושלים ייפגשו ביום שני

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  21.11.19 - 11:57
תחילת כתבה

משחק רבע גמר גביע המדינה בין מכבי תל אביב להפועל ירושלים ייערך כמתוכנן, כלומר ביום שני הקרוב ביד אליהו. הדבר התאפשר לאחר שמנהלת הליגה התגייסה לטובת פתרון למשבר, והחליטה לדחות את משחק הליגה בין הפועל ירושלים להפועל חולון, שהיה מיועד להתקיים ביום רביעי, כלומר 48 שעות אחרי הקלאסיקו של הכדורסל הישראלי.

כזכור, מפגש הגביע המסקרן היה אמור להיערך תחילה ביום ראשון, אבל הוזז לשני לבקשת מכבי תל אביב, זאת מאחר שרק יומיים קודם לכן היא תשחק בברצלונה. בירושלים זעמו על ההחלטה ואף איימו להחרים את המשחק, מכיוון שהם כאמור היו מיועדים לשחק יומיים בלבד אחר כך מול חולון. כעת, ואפשר גם לומר כצפוי, הושגה פשרה.

ממנהלת הליגה נמסר: "המנהלת השקיעה שעות רבות בחיפוש אחר פתרונות למשבר, אך בעקבות העובדה שחמש קבוצות מהליגה משחקות באירופה (ארבע מתוכן משחקות פעמיים בשבוע עד אמצע חודש מרץ), יחד עם ריבוי משחקי היורוליג, חלון הנבחרת ואילוצי אולמות רבים, לא נמצא פתרון אידיאלי. בעקבות כך, המנהלת החליטה לדחות את המשחק בין הפועל חולון להפועל ירושלים מהמחזור השביעי ותקיימו בהקדם האפשרי, תוך התחשבות באילוצי שתי הקבוצות ובכפוף להמשך המשחקים שלהן באירופה ובגביע".

הודעת המנהלת נמשכה בזו הלשון: "המנהלת מודעת לביקורות לגבי פיזור המשחקים בליגה, אך זו הזדמנות להבהיר כי השינויים הם תמיד לטובת הקבוצות, ונובעים מאילוצים רבים ושונים (אירופה, כדורגל, אולמות, חלונות הנבחרת מצב בטחוני וכו'). ראשי המנהלת דורשים מאיגוד הכדורסל לתאם להבא את ימי המשחקים לפני פרסומם וכמו כן, לבדוק אפשרות לשינוי במבנה משחקי הגביע וצמצומם כמו בליגות אחרות באירופה. במנהלת מתכוונים לקבוע פגישה עם איגוד הכדורסל על מנת למנוע תקלות כאלה בעתיד".

צריך לציין שמדובר במצב אבסורד: המשבר נוצר בשל אילוצי יורוליג, לגבי משחק שנמצא בכלל באחריות איגוד הכדורסל - ומי שמספק את הפתרון זו דווקא מנהלת הליגה. במנהלת טוענים כי בעתיד, יצטרכו באיגוד הכדורסל לקבוע תאריכים בצורה הגיונית יותר, כי ייתכן שבסיטואציה הבאה - אם וכאשר תגיע - כבר לא ניתן יהיה למצוא פתרון.