טימור: "הפועל ירושלים זו לא עוד קבוצה"

בלאט: "זוכר שראיתי את אבא ברמות האלו. עכשיו אני פה"

רועי כהן
רועי כהן  14.02.20 - 00:31
תחילת כתבהאיזה ערב מדהים עבר על הפועל ירושלים. אחרי התמודדות צמודה ומותחת, בה כל שחקניה נרתמו למשימה, הקבוצה מהבירה השיגה בשניות הסיום את ה-89:92 האדיר על עירוני נהריה ואת גביע המדינה בפעם השנייה ברציפות.

מי שקלע את הסל הקריטי היה טיישון תומאס. הפורוורד שהכריע את ההתמודדות בשניות הסיום אמר: "לא שיחקתי את המשחק הטוב ביותר שלי, אבל החברים שלי שמרו אותי במשחק ונשארתי חיובי". תומאס הודה לחבריו על הניצחון כשאמר: "זה משחק קבוצתי. נלחמנו ואני גאה בחבר'ה שלי".

תומאס בחר לפרגן לתמיר בלאט שלא נשאר אדיש: "הוא (תומאס) החבר הכי טוב שלי בקבוצה, הוא מעל הכל האישיות. אנחנו משחקים שלוש שנים ביחד ונהנים מכל רגע יחד, תומאס הוא אח שלי".

בלאט שהיה חלק משמעותי מהניצחון היום של הירושלמים סיפק מסר ישיר לאבא שלו, דייויד, שנמצא כרגע בניו יורק: "מטורף אני זוכר את עצמי כשהייתי ילד קטן בא לראות את אבא שלי במשחקים כאלו, ועכשיו אני שלוש שנים ברציפות במעמד הזה. זה פשוט לא נקלט".

הקפטן בר טימור, שנמצא בעיצומה של עונה לא פשוטה, כשבעיקר אינו מקבל דקות באירופה, הביע אנחת רווחה גדולה על הזכייה השנייה שלו ברציפות בגביע: "יש משמעות אחרת בלהיות קפטן של הפועל ירושלים, זו לא עוד קבוצה". כמו כן טימור התייחס למעמדו בקבוצה: "מה שקורה באירופה מבחינה אישית מתסכל אותי, אף אחד לא נהנה מזה, בטח כשאני משחק טוב בליגה. אבל אני משלים עם זה".

על הזכייה השנייה ברציפות הקפטן היה חד משמעי: "לפני שנתיים לקחו החלטה ששמים דגש על האופי של הקבוצה. המשכנו העונה באותו הקו שהיינו בשנה שעברה, מי שהצטרף העונה התחבר בדיוק לאווירה הזאת. אני חושב שזה יותר חשוב מכישרון כזה או אחר".

עידן זלמנסון, שזו עונתו הראשונה בקבוצה מהבירה, לא חסך במילים: "יחד עם הקהל שלנו, באמת אין כיף כזה. זה שהיה משחק קשה, מול קבוצה מצוינת, זה רק עשה את זה יותר מתוק".