"יכולים לזכות בהכל": בי-ם חגגו את הגביע לתוך הלילה

אחרי ההנפה בהיכל בתל אביב, הפועל ירושלים חזרה הביתה, נעצרה ע"י האוהדים במפגן אדיר בכביש 1, וצהלה באירוע מרגש באולם מלחה הישן. קטש: "ייקח לגוף זמן להבין מה קרה פה". הראל: "לכל תואר יש את הקסם שלו". בלאט: "יש לנו פה קבוצה ממש מיוחדת"

רועי כהן
רועי כהן  14.02.20 - 06:27
תחילת כתבה

קרנבל בבירה. הפועל ירושלים זכתה בגביע המדינה השני ברציפות אחרי ניצחון בגמר על עירוני נהריה, וחגגה את הזכייה אל תוך הלילה. אחרי מפגן התמיכה האדיר בכביש 1, במהלכו האוהדים עצרו את האוטובוס של הקבוצה, כל הגורמים הגיעו בשלום לאולם מלחה הישן, חגגו עם הקהל התומך ולא הפסיקו לנשק את הגביע הנכסף באירוע המרגש.

המנכ"ל גיא הראל סיפר קצת על ההרגשה: "אני גם חוויתי את הגביע הראשון, אז יש לי חוויות מכל מיני גביעים. לא אתחיל לדרג תארים, לכל תואר יש את הקסם והרגש שלו. כיף גדול. התקף לב? לא. היה מותח, כל הכבוד לנהריה. היה חבל על הזמן. דני (פרנקו) מאמן מנוסה וניצח כבר מעמדים כאלה. הקהל שלנו הוכיח שהוא נמצא במעמדים האלה בכמויות. לקחנו אליפות באותו אולם עם 7,500 כרטיסים. זה מחמם את הלב, זה כל הזמן גדל. גם בחצי הגמר היו סקפטיים והגיעו הרבה אוהדים להיכל".

אחד הבעלים, אייל חומסקי, נשאל לגבי העונה הבאה: "הגזמת, תן לנו לחגוג. יש לנו סגל שיכול ללכת על הכל, בטח ובטח בליגה שהכל בסוף פיינל פור משחק אחד. מאמין מאד באנשים ובכל הצוות. לדרג את הזכייה? תגיד, באורגזמה אפשר לתת ציון? לא".

המאמן עודד קטש פירט על הזכרונות שלו ממלחה: "אני מחובר ממש למקום שאני נמצא פה, וזה לא סותר למה שהיה בעבר. אוהדי ירושלים לא בירכו אותי כשהייתי מגיע לפה. האוהדים האלה מדהימים ומבינים כדורסל. יש לי זכרונות טובים מהאולם הזה, גם כשחקן וגם כמאמן. זה הבית שלי עכשיו. עונה הבאה? אין מחשבות. יש לנו משימות ממש בקרוב, מעבר לזה שיש לי נבחרת. צריך להתאושש מהר, אני חושב שהגביע מעט בלבל אותנו בעונה שעברה. לא יודע אם בגלל זה מפסידים, אבל צריך ללמוד מהטעויות ולהמשיך הלאה למשימות הבאות".

המאמן נשאל אם הוא יתחיל להראות שהוא נהנה: "אני שמח, המוח אומר לי שאני שמח. אבל ייקח עוד קצת זמן לגוף להבין את זה. חוויתי מעט מאוד שינה, בא לי להיות במיטה".

צפו בעודד קטש מסכם >>>

ג'יימס פלדין הנמיך מעט את גודל ההישג: "בשנה שעברה ניצחנו בבית, והשנה ניצחנו את מכבי כדי להגיע לגמר. לקח לנו שעתיים להגיע לכאן כי עצרו אותנו בדרך. זכיתי באליפויות ביוון ושם הם משוגעים, אז ידעתי מה יעשו כבר. זה לא משנה מול מי אנחנו משחקים, ניצחנו את מי שהיינו צריכים. היה קשה, כי ניצחנו גם את מכבי וגם את ראשל"צ, שהיא כנראה הקבוצה השלישית בטיבה בישראל, אז הייתה דרך קשה. זכיתי כבר בתארים גדולים יותר. אחגוג הלילה, אבל אשכח מזה מחר כדי להמשיך הלאה".

ג'ייקובן בראון סיפר על היום המרגש שעבר עליו: "אני עדיין לא בן 30. יש לי עוד 5 שעות ליום הולדת. אני עדיין בן 29. ברוך השם, תודה לכולם שבאו. MVP ביום הולדת? זה נחמד, זאת הפעם הראשונה שלי. שיחקתי מהלב בשביל חברי לקבוצה, רק על זה אני חושב. היינו אגרסיביים בשני צדי המגרש. העונה הבאה? זה לא קשור אליי, זה על גיא ושאר ראשי המועדון. כרגע אני פה ורוצה לחגוג".

עידן זלמנסון התרגש מהתואר השני שלו בקריירה: "כיף לי פה, אני מרגיש בבית. אין לי מילים להסביר את מה שאנחנו מקבלים פה. מה שהקהל עשה זאת הייתה תצוגה שלא ראיתי בחיים. אני לא מרגיש דופק אחרי המשחק הזה. זה היה מטורף, סוף מטורף. כשעושים דברים נכון אז גם יש קצת מזל. ממה נהניתי יותר? וואו, זה היה מפתיע האבוקות בכביש 1. זה חלומי, לא רוצה ללכת לישון. נס ציונה ביום ראשון? זה המלחמה האמיתית, להמשיך הלאה, יש לנו עוד אליפות ואירופה. הפועל ירושלים זה מלא רגש, אוהב את המועדון הזה".

צפו בחגיגות נוספות לפני ההגעה למלחה >>>

תמיר בלאט פרגן לצוות הבכיר ולחבריו לקבוצה: "זה מועדון מדהים להיות חלק מזה. אמרתי בראיונות הקודמים, לא האמנתי שבגיל 22 אגיע לכל זה. זוכר שבאתי למשחקים כאלה כשאבא שלי אימן, ועכשיו אני משחק וזו הרגשה מדהימה. הוא היה איתי כל הדרך, אמר לי שזה נהדר שאני מתמיד ונהנה. השוואה לתארים קודמים? כל פעם זה מרגש מחדש, יש לנו השנה קבוצה ממש מיוחדת. הצטרפו עוד שחקנים עם אישיות שמוסיפה לנו המון. זה שילוב של אופי ושיטת המשחק, מביאים שחקנים שמתאימים. יודעים מה צריך לעשות כדי לנצח. לאן ממשיכים? אני הביתה, צריך לישון. מאחל שנגיע לעוד סיטואציות כאלה של גמרים".

אין ספק ש‏הציטוט המנצח של הלילה היה שייך לאוהדת של הקבוצה: "איך אפשר להשוות בין שני הגביעים? שניהם מתוקים, זה סוכר לבן וזה סוכר דמררה".

צפו בחגיגות בכביש 1 >>>