תנסה להתעלות: ראשל"צ מגיעה לחצי הגמר

הכתומים יפגשו (18:30) את י-ם. נועם דוברת נמצא בספק

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  11.02.21 - 12:15
תחילת כתבה

מכבי ראשון לציון אמנם נמצאת בתקופה לא כל כך טובה, אבל הערב (חמישי) ב-18:30 היא תנסה לשים את בעיות בצד כשתפגוש את הפועל ירושלים בחצי גמר הגביע - דו קרב שהפך כמעט לקבוע בשנים האחרונות.

שימו לב לנתונים יוצאי הדופן הללו: מאז גמר פיינל פור 2016, בו ניצחו הכתומים בערב היסטורי בארנה, נפגשו מכבי ראשל"צ והפועל ירושלים 6 פעמים באירועי פיינל פור של גביע או ליגה. המאזן - 3 ניצחונות לכל אחת, כאשר המפגש האחרון זכור במיוחד - חצי גמר הפיינל פור בעונה שעברה, עם סל הניצחון המשוגע של אדם אריאל, שהערב ילבש את המדים האדומים.

"זה משחק הדחה ולמען האמת זו ההתמחות שלנו כאן בקבוצה", אמר דריל מונרו, לו היה תפקיד משמעותי מחלק מאותם משחקים גדולים. "נצטרך לדעת לנצל את זה, כי זה משחק אחד והכל יכול לקרות. לא משנים התקציבים והשמות, לא משנה מי משחק. זה משחק אחד. אנחנו חייבים להיות טובים יותר במשך 40 דקות".

ברמה המקצועית, גיא גודס יכול להיות מודאג מכך שנועם דוברת, שנקע את קרסולו באימון לפני יומיים, עדיין בספק למשחק. הרכז הצעיר אמנם ערך אימון קל אמש, אבל כלל לא בטוח אם יהיה כשיר לגמרי - ואם אכן לא יוכל לשחק, הרי שזה יקצר אף יותר את הסגל הישראלי הקצר גם כך של סגנית האלופה.

העונה השתיים נפגשו בליגה הבלקנית וכל קבוצה ניצחה בחוץ, כאשר במשחק האחרון ראשון לציון חזרה מפיגור 17 לניצחון בארנה. "שיחקנו לא מעט פעמים אחד נגד השני", אמר מונרו, "לכן המשחק הערב לא יוכרע על טקטיקה. זה משחק של מי ירצה יותר ומי יהיה אגרסיבי יותר למשך 40 דקות".

ראשון לציון כבר נפלה בליגה למקום ה-9, עם ניצחון אחד בחמשת המשחקים האחרונים, כולל תבוסה קשה למכבי תל אביב במחזור האחרון. אלא שהקבוצה הזו כבר הוכיחה בשנים האחרונות שהיא יודעת להתעלות ברגעים החשובים. "אני אוהב משחקים מהסוג הזה", סיכם מונרו, שהיה גם ה-MVP של הפיינל פור ב-2016. "אני רואה את עצמי כשחקן של משחקים גדולים. זה מסוג המשחקים שאתה חושב על מה יהיה אחרי, אלא רק על המשחק עצמו ואיך אתה מנצח אותו".