הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אכזבה בהנהלת מכבי תל אביב. קטש: ״האחריות עליי"

הצהובים מעכלים: "משחק שאסור היה להפסיד, חזרנו כמה חודשים אחורה". המאמן: ״כואב ועצוב, אין לי טענות לשחקנים״. קולסון: "הפסד שגורם לנו לרצות לגדול כקבוצה״. דייויד ודני פדרמן לא נכחו במשחק

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  17.02.23 - 06:42

תואר אחד הלך
למכבי תל אביב היו שלוש משימות בכניסה לעונה הזו. באחת מהן היא כבר כשלה אתמול (חמישי) כשהפסידה 66:61 להפועל ירושלים בגמר גביע המדינה ואיבדה את התואר המשמעותי הראשון ל-22/23. ״זה כואב ועצוב כי רצינו את זה מאוד״, אמר עודד קטש. ״השחקנים השקיעו מאמץ יוצא דופן, אני לא מאוכזב מהם. כמו תמיד, האחריות היא עליי״.

בונזי קולסון, שהיה הטוב בשחקני מכבי ת״א אתמול עם 15 נקודות, הוסיף: ״מגיע קרדיט גדול לירושלים. היא שיחקה עם לב גדול ועם אנרגיה מההתחלה. אנחנו עשינו ריצות וזה לא הספיק, הם קלעו זריקות גדולות ואנחנו אפשרנו להם יותר מדי נקודות מהזדמנות שניה. הם הציגו הגנה חזקה ואנחנו לא הצלחנו למצוא את הקצב שלנו. כולנו הרגשנו את זה על הפרקט״.

הפועל ירושלים שלטה במשחק הזה מהרגע הראשון. הקצב האיטי והסקור הנמוך התאימו באופן מושלם לאלכסנדר דז׳יקיץ׳ והשחקנים שלו - וכשמכבי גם לא קיבלה משחק התקפי משובח משני הגארדים המובילים שלה, ווייד בולדווין ולורנזו בראון - היא פשוט נכנעה לקבוצה, שלפחות אתמול, פשוט היתה טובה יותר. ״הניצחון הזה הגיע לירושלים״, הודה קטש. ״נצטרך לבחון את עצמנו, איפה בדיוק לא היינו מספיק טובים. איבדנו את השקט ברבע השני, היינו לחוצים מדי״.

״משחק שאסור להפסיד"
האכזבה במכבי תל אביב, באופן טבעי, עצומה. אחרי שהעונה שעברה הסתיימה ללא אליפות וגביע, הצהובים ראו איך שוב הגביע בורח מהם - דווקא בעונה שבה ישנה תחושה חיובית סביב הסגל שנבנה בקיץ. ההפסד אתמול התחבר להפסד הביתי נגד הכוכב האדום, ובמכבי חוששים מכדור שלג - שכן מדובר בשני משחקים בפרופיל גבוה שבהם היריבה, הפחות מוכשרת, היתה זו שיצאה עם ידה על העליונה.

השיח סביב מעמדו של עודד קטש, שעלה בשלב מוקדם יותר של העונה, די שכך בתקופה האחרונה, אבל בהנהלה ישנה אכזבה מצורת המשחק ומרצף התוצאות האחרונות. ״גמר גביע זה משחק שאסור להפסיד, לא משנה נגד מי ומתי״, אמר גורם במכבי. ״בשני המשחקים האחרונים נראה שחזרנו כמה חודשים אחורה, למשחקים שבהם אנחנו מרגישים פחות טובים מהיריבות שלנו, למרות שבפועל זה צריך להיות ההיפך״.

אפרופו הנהלה - דייויד ודני פדרמן כלל לא נכחו אתמול בארנה, והיו היחידים מהצוות הניהולי שלא הגיעו. דייויד לא חש בטוב ועל כן לא היה בארנה, בעוד שבנו דני שוהה בחו״ל בימים אלו.

״אפשר לגדול מכל הפסד״
השבועות הקרובים יהיו המבחן הגדול של קטש ומכבי ת״א: איך הם יצליחו להתאושש מהמכה שחטפו אתמול, שכן עדיין מחכות להם מטרות חשובות לא פחות בהמשך העונה. ביום ראשון הם ייפגשו את מחזיקת הגביע היוצאת, בני הרצליה, ובחמישי יארחו את באיירן מינכן למשחק ביתי שבו אסור להם להפסיד.

״ההפסד הזה נותן לי רצון להיות שחקן טוב יותר וגורם לי לרצות שנגדל כקבוצה״, סיכם קולסון. ״יש לנו עוד הרבה משחקים לסוף העונה. נכון שהפסדנו במשחק על תואר אבל כל משחק הוא חלק מתהליך למידה. כולם יודעים שאפשר ללמוד מכל פסד ולגדול ממנו״.