שיבק: נבחרות ישראל פספסו המון כישרונות במגזר הערבי

העיר שפרעם אירחה את המאמן וחניכיו, וערכה כנס עם ראשי המגזר וראשי איגוד הכדורסל. גיא פניני: "כיף להגיע גם למקומות כאלה, שלא תמיד זוכים לכך, וכיף שאנשים מגיעים ומתעניינים בנו"

רועי גלדסטון  08.07.12 - 19:23
תחילת כתבהלא כל יום זה קורה, אבל הערב (ראשון) נבחרת ישראל בכדורסל ערכה ביקור בעיר שפרעם, שם נפגשו כוכבי הנבחרת עם המעריצים המקומיים, וראשי המגזר הערבי השתתפו בכנס מיוחד בצוותא עם ראשי האיגוד. במהלך הכנס ראשי המגזר העלו בעיות בהן הם נתקלים וזכו להבטחה כי הנושאים יטופלו, בזמן ששחקני הנבחרת חילקו חתימות והצטלמו עם התושבים, כשבהמשך נערך משחק אימון של הנבחרת.

מאמן הנבחרת, אריק שיבק, חזר והזכיר כמה חשובים מפגשים מהסוג הזה: "האירוע הזה הוא לא קלישאה, אלא משהו שמחמם את הלב. יש התרגשות גדולה בשני הצדדים, ולאור העובדה ששליש מהקבוצות בארץ הן מהמגזר, אולי צריך להודות שאנחנו בנבחרות ישראל מפספסים קצת בכל הנוגע לשחקנים מהמגזר. יש פה הרבה כשרונות ואני בטוח שאם יהיה סקאוטינג במגזר אולי נגלה כוכבים שלא ידענו עליהם".

גם אלכס טיוס, שאמור להיות התוספת החדשה לנבחרת אחרי שכל המסמכים שלו יאושרו סופית, נכח במקום, ושיבק הסביר: "כבר זמן רב שאני אומר שמהטרה היא לאזרח אותו. אני מקווה שהכל יסתדר, כי אין ספק שזה יהיה חיזוק משמעותי. אסור לשכוח שאיבדנו את בלו, שהיה אחד השחקנים הטובים באירופה".

גיא פניני הוסיף: "כיף להיות פה ולהגיע גם למקומות שלא תמיד זוכים לביקורים הללו. שמחנו לראות שהמון אנשים הגיעו והביעו עניין בנבחרת". לגבי הסגל של מכבי ת"א בעונה הבאה אמר פניני: "קודם כל, אני מאחל בהצלחה לכל מי שעזב, אבל צריך לזכור שמכבי היא בין המועדונים הגדולים באירופה ואני בטוח שבהנהלה ידעו לבנות סגל חדש בהתאם למסורת".

יותם הלפרין סיכם: "כיף לראות את שוב כולם ותמיד מרגש להיות שוב עם החבר'ה ולהיפגש כשחקני נבחרת ישראל, כי כולנו גדלנו ביחד וגם טיוס הצטרף והיום אני והוא הכרנו לראשונה. זה מהנה להגיע לשפרעם, ללמוד ולהתמזג עם תרבות מעט שונה".