ישראל קרובה ליורובאסקט אחרי 75:92 מול איסלנד. צפו בתקציר

אחרי רבע ראשון מביך במיוחד (17:20 לאורחים) התעשתו שחקניו של שיבק, הצליחו להציג יכולת סבירה בדרך לניצחון חמישי בקמפיין, ונותרו בתמונת העלייה. 22 לכספי, 19 לטיוס. ניצחון בית על סלובקיה עשוי להבטיח את הכרטיס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.09.12 - 23:15
תחילת כתבה

דיברו על הפרש, משחק קל, האחרונה בבית, נבחרת של דייגים. אבל לישראל לא היה כל כך פשוט היום (רביעי) מול איסלנד בניצחון 75:92 בהיכל נוקיה. ועדיין, חניכיו של שיבק התקרבו צעד נוסף לקראת השגת הכרטיס לאליפות אירופה. ניצחון ביום שבת מול סלובקיה, עוד אחת שעל הנייר אמורה להיות משוכה קלה, עשוי להבטיח העפלה ובעיקר ייתן ביטחון לקראת המשחק הקשה של הקמפיין, מול סרביה בחוץ.

 

נכון, ניצחון חמישי לשיבק. אבל כשהפרש הנקודות כל כך חשוב, הביטוי "העיקר הניצחון", עלול לא להספיק ודווקא מול נבחרת חלשה, אסור היה לרגל לרדת מהגז. לרגעים, ישראל הזכירה לנו כמה מביכה היא יכולה להיות, ואחרי שניצחה בסיבוב הראשון את איסלנד בחוץ בהפרש של 27 נקודות, היום החבורה של שיבק הציגו משחק שלא מתאים לרמות הגבוהות באירופה.

בישראל כבר חשבו שזה הולך להיות ערב קליל ונעים בתל אביב, אבל יכולת פושרת בהתקפה והגנה מחוררת ברבע הראשון נתנו לאורחים לקלוע שוב ושוב וסיפקו לנו את אחד הרבעים הגרועים של ישראל בקמפיין. במחצית השנייה ישראל חזרה לעצמה אך עדיין, מול איסלנד בהיכל נוקיה זה היה מתחת לכל הציפיות.

למזלה של הנבחרת, חומר השחקנים הישראלי איכותי בהרבה משחקני ארץ הקרח. במחצית השנייה שחקניו של שיבק חיזקו את ההגנה והצליחו לייצר פער מסויים שנתן להם ביטחון. ברבע האחרון ההבדל כבר ניכר וזכינו לנבחרת ישראל המוכרת והאהובה. כספי, אליהו (עם דאבל דאבל, 20 נקודות ו-11 ריבאונדים) וטיוס פתחו מבערים והבטיחו את הניצחון ומשם כבר באמת אפשר היה לחשוב רק על ההפרש. ראוי לציין את עידו קוז'יקרו שעלה מהספסל והוסיף 8 נקודות למאזנה של ישראל והיה במקום הנכון ברגעים המכריעים.

קלעו לישראל: כספי 22, אליהו 20, טיוס 19, קוז'יקרו 8, לימונד 7, אוחיון 6, הלפרין ומקל 3 כ"א, כדיר ופניני עם 2 כ"א.

קלעו לאיסלנד: סיגורדרסון 21, סטפנסון 20, ארמולינסקיג' ומגנוסון 10 כ"א, פאלסון 3, סטיינרסון ומגנוסון 2 כ"א.

מהלך המשחק: ישראל עלתה עם טיוס, אליהו, אוחיון, כספי והלפרין. איסלנד עם סטפנסון, בירינגסון, ארמולינסקיג', סיגורדרסון ופלאסון. הנבחרת פתחה חלש וכבר בהתחלה נתנה לאורחים לרוץ 5:0. המשך הרבע לא הראה גדולות ונצורות ושיבק לקח פסק זמן אחרי 4 דקות והוציא את אליהו וכספי.  סיגורדרסון כבר היה עם 9 נקודות, הכחולים-לבנים פשוט לא קלעו. כספי הכניס את הנקודה הראשונה שלו מהקו 30 שניות לסיום הרבע, את השנייה החטיא אבל אליהו על הריבאונד השלים 3 נקודות בהתקפה. 17:20 לאיסלנד בסיום הרבע.

את הרבע השני איסלנד פתחה עם שלשה מצויינת של סיגורדרסון מהפינה, אבל הספסל של ישראל (לימונד ומקל) שמרו את הנבחרת במשחק. 21:23. האיסלנדים המשיכו לצלוף מהשלוש וכספי החזיר באחת משלו ושמר על הפער 27:29 לאורחים. האיסלנדים המשיכו עם היד הטובה מחוץ לקשת וסטפסנסון העלה ל-27:32. ברגעים אלו החלה הנבחרת לחזור לעצמה. כספי עם 4 נקודות רצופות הישווה 32:32 ואליהו עם עוד 2 העלה את ישראל ליתרון 32:34. מכאן המשחק המשיך צמוד עד הירידה למחצית, 38:42 לישראל בהפסקה.

ברבע השלישי כבר זכינו לראות את הנבחרת בפול גז. דאנק של אליהו והלי-הופ של טיוס העלו ל-42:52. ועדיין, הכחולים-לבנים לא הצליחו לברוח. סיגורדרסון הוא האס של האיסלנדים היום עם 13 נקודות עד כה. הלפרין עם סל לשלוש קלע את הסל היחיד שלו במשחק וקבע 49:57. טיוס הוסיף עוד שתיים וישראל הצליחה לפתוח פער ברבע השלישי ולרדת עם 56:67.

ברבע האחרון הבדלי הכוחות נשמרו. כמה מהלכים של טיוס ואליהו כבר פתחו פער של 13 נקודות, אבל האיסלנדים על הזנב. 4 נקודות של סטפנסון וסיגורדרסון הורידו את ההפרש ל-10 נקודות, 69:79. הצמד המנצח, אליהו את כספי היו אחראיים ל-4 נקודות משלהם וכוכב ה-NBA הישראלי צלף שלשה נהדרת והעלה את היתרון ל-72:88. טיוס הוסיף עוד 2 נקודות ואוחיון קלע מהקו וקבע 92:75 לישראל וניצחון חמישי לשיבק.