מוקדמות אליפות העולם 2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 גרמניה 4 3 1 285:293 7
2 ישראל 4 2 2 285:295 6
3 אסטוניה 4 2 2 286:281 6
4 פולין 4 1 3 284:271 5
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קופל על דו"ח המבקר: "זוהי הטעיה חמורה"

יושב ראש האיגוד לשעבר הגיב לטענות על התנהלות לא תקינה לכאורה בעת שכיהן בתפקיד והציע פרטים מלאים

רועי גלדסטון  24.07.13 - 20:36
אבנר קופל, מסר תגובה מפורטת
אבנר קופל, מסר תגובה מפורטת

אבנר קופל פירסם תגובה רשמית לטענות של מבקר הפנים באיגוד הכדורסל, רו"ח אריה ברסקי, בדו"ח החמור שהוציא בסוף חודש אפריל, מסמך שהביא בסופו של יום להתפטרותו של יושב ראש האיגוד לאחר תקופה קצרה יחסית בתפקיד.

קופל ציין בתשובתו, שניתנה באמצעות עורכי הדין אלעד פלג ובעז בן צור, כי לא קיבל את כל המסמכים שביקש על מנת להשיב לטענות, ונענה רק חלקית לבקשותיו. הוא אף רמז להטיית הדו"ח, וציין כי האחרון התעלם מהנושאים שביקש היו"ר לבדוק והתרכז רק בהתקשרויות עם הספקים. קופל טען כי נכתב בדו"ח שהשיפוצים באיגוד היו גחמותיו שלו וכי הם שגרמו לגרעון, אבל למעשה מדובר "בהטעיה חמורה". בתשובתו הסביר קופל כי הגרעון חל בגלל התנהלות לקויה לפני תקופת כהונתו.

קופל אף ציין תשלום של 300 אלף שקל לאגודת מכבי ת"א בגין דמי ביטוח בשנת 2011 לכדורסלן ליאור אליהו, כסף שנתבע על ידי שמעון מזרחי, ממלא מקום יושב ראש האיגוד. הוא אף טען שהגרעון נוצר מהסתרת הוצאות משנים קודמות, כגון הוצאת הביטוח של אליהו.

קופל טען כי ביצוע השיפוצים אושר בוועדת הכספים של איגוד הכדורסל וגם בישיבת הנהלת האיגוד. היו"ר המתפטר אף הביא גם ציטוטים של חשב האיגוד, רו"ח גולנסקי, מישיבת הנשיאות מיום ה-19.11.2012, בה אמר האחרון: "עד סוף השנה האיגוד יסיים בצורה מאוזנת".

קופל הסביר כי חלק מהשיפוצים היו מחויבים ונבעו מתיקון ליקויי בטיחות, התקנת מטפים וכו'. בנוגע להתנהלות הלקויה בנושא המכרזים, גילגל את האחריות לפתחו של מנכ"ל האיגוד, מנהל הרכש והלוגיסטיקה, הגזבר ויו"ר ועדת הכספים. כך גם בנוגע לעבודה שהוזמנה אצל אמיר שלח, מזה 8 שנים הגרוש של עדי שום, מזכירתו של קופל. האחרון דחה מכל וכל מצב של קבלת טובת הנאה בגין קירבה זו.