עוצר יציאות: נכון לעכשיו, אין שחרורים מסגל נבחרת ישראל

אחרי שהועברו בקשות מאלכס טיוס, מורן רוט ואוחיון לשחרורים ממשחקי מוקדמות היורובאסקט בקיץ, החליטו בנבחרת לשקול בכובד ראש כל דרישה. באיגוד מאיימים: לא מן הנמנע שמי שלא יתייצב - ייענש ויורחק מהליגה

רועי גלדסטון  26.05.14 - 10:00
נבחרת ישראל. כרגע, כולם ישחקו בקיץ (פיב"א)
נבחרת ישראל. כרגע, כולם ישחקו בקיץ (פיב"א)
תחילת כתבה

הסערה שעוברת על נבחרת ישראל, מבלי ששיחקה משחק אחד תחת המאמן ארז אדלשטיין, מסרבת להרגע. בנבחרת קיבלו לאחרונה 3 בקשות שונות לשחרורים ממוקדמות היורובאסקט שייערכו בקיץ, אך כרגע ישנה כוונה גורפת שלא לשחרר את השחקנים שביקשו שיחרורים. כזכור מדובר באלכס טיוס שמעוניין לחזור לארה"ב ולהשלים את לימודיו, במורן רוט שביקש שיחרור מסיבות אישיות וביוגב אוחיון שצריך לעבור טיפול בן חודשיים שמצריך מנוחה מוחלטת שבעטייה אי אפשר להתאמן.

באופן טבעי כל בקשה תישקל באופן נפרד ופרטני אבל בגלל ריבוי הבקשות, הנטייה היא לא לאשר שחרורים, כדי שלא יהיו שחקנים מקופחים שישאלו מדוע אחד שוחרר והשני לא. כזכור, בשנה שעברה, שוחרר גל מקל מהנבחרת לאחר שעבר בקיץ האחרון לשחק ב-NBA.

יש לציין כי בנבחרת מפרידים את הבקשה של יוגב אוחיון מיתר הבקשות, מאחר והרכז אכן חייב מנוחה מוחלטת בקיץ, אם כי גם בעניינו היה באיגוד מי שאמר שאוחיון יכול להתחיל את הטיפולים והמנוחה בת החודשיים, מייד אחרי משחקי הנבחרת, כשהמשחק האחרון יתקיים ב-27 באוגוסט, ולחזור לפעילות בסוף חודש אוקטובר ולהכנס לכושר בתחילת הליגה. אוחיון מעדיף לעבור את הטיפולים והמנוחה מייד בסיום העונה וזאת כדי להגיע להכנה של מכבי לעונה הבאה.

עוד ציינו באיגוד כי לא מן הנמנע ששחקנים שלא יסכימו להתייצב יועמדו לדין משמעתי ועשויים לעמוד בפני עונשי הרחקה מהליגה.

גם איגוד השחקנים התייחס לדברים והיו"ר ניר אלון הגיב: "ארגון שחקני הכדורסל חושב שנבחרת ישראל היא ערך עליון ולשרת את הנבחרת זו זכות. הארגון בהחלט חושב ששיחרור שחקן ממשימה לאומית ראוי שיעשה בשל סיבה מוצדקת כמו סיבה רפואית ובאישור הגורמים המוסמכים בנבחרת. לימודים ועייפות אינם סיבה לשחרור מהנבחרת".