מוקדמות אליפות העולם 2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 גרמניה 4 3 1 285:293 7
2 ישראל 4 2 2 285:295 6
3 אסטוניה 4 2 2 286:281 6
4 פולין 4 1 3 284:271 5
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שיבק נפרד מהאיגוד: "משאירים קרקע פוריה"

מאמן הנבחרת לשעבר סיים תפקידו כיו"ר האגף המקצועי: "אנחנו בנסיקה"

רועי גלדסטון  01.06.14 - 15:08
ממשיך הלאה. שיבק (אלן שיבר)
ממשיך הלאה. שיבק (אלן שיבר)

שנראה נסיקה. מ-2012 ואילך נבחרת ישראל בוגרים עלתה פעמיים לאליפות אירופה, העתודה עלתה ונשארה בדרג א' ונבחרת הקדטים לדעתי בקיץ הזה או בקיץ הבא נראה אותה עולה לדרג גבוה יותר. בסוף, כל קמפיין נעשו ישיבות, הופקו לקחים בכל התחומים עם דו"חות מפורטים על מנת לתקן שגיאות".

"לגבי האקדמיה אני מודה שזה תחום שאני מאוד מאמין בו ולזכותם של הקודמים שלי שהקימו את האקדמיה זה צעד מאוד נכון", הוא הוסיף, "זה ברור שתמיד אפשר לעשות יותר טוב ולשדרג, אבל החלטנו על איזשהי דרך ובשנתיים האחרונות האקדמיה עברה שדרוג מקצועי גם בבחירת השחקנים. הקמנו כאן מחלקת סקאוטינג נרחבת, יש לנו מעקב מנטאלי פסיכולוגי מקצועי ופיסי ואני יכול להגיד בגאווה גדולה שבספורט ההישגי לקחו מאתנו את זה ומנסים ליישם את זה בכל התחומים. אין לי ספק שאם ימשיכו לעבוד בצורה הזו התוצאות יגיעו ואין לי ספק שההקמה של האקדמיה שידרגה את המועדונים ואת מחלקות הנוער של הקבוצות".

"לגבי פרוייקטים שעשינו באגף המקצועי, פרוייקט הדגל שלנו היתה הירידה לשטח", סיכם שיבק, "פעם בחודש נסענו בכל הארץ מהצפון עד לדרום כולל כפרים ערביים והעברנו יום השתלמות של מאמן הכושר, שלי, עמוס פרישמן שדיבר כשחקן עבר לאחר מכן העברתי אימון יחד עם יורם מנחם לילדים מאותו איזור ובסוף אותו אימון עשינו גם מפגש הורים והסברנו להם איך אנחנו חושבים שהורה של שחקן כדורסל וספורטאי צריך לנהוג. הקמנו נבחרת גבוהים השנה שעבדה במשך 6 חודשים פעם בשבוע, הוצמד לנבחרת הזו קואצ'ר שדיבר עם השחקנים ואני העברתי אימונים, המסגרת הזו היתה פתוחה לכולם פלוס בוגרי אקדמיה שכל המטרה הייתה לאסוף את כל השחקנים הגבוהים הפוטנציאלים שיש ולעבוד איתם, לתת להם העשרה. אני חושב שמה שאנחנו משאירים פה אחרי השנתיים האלה זו קרקע מאוד פוריה שאני מקווה שממנה ימשיכו את התהליך שאותו התחלנו".