אופציה לפשרה: אלכס טיוס יגיע לאימוני הנבחרת ב-15 ביולי

על פי האפשרות שהוצעה, סנטר מכבי תל אביב יקבל עוד שבועיים של חופש לפני שיצטרף לסגל של אדלשטיין בהכנות למוקדמות אליפות אירופה

רועי גלדסטון  09.06.14 - 20:36
עוד שבועיים חופש יספיקו? טיוס (אלן שיבר)
עוד שבועיים חופש יספיקו? טיוס (אלן שיבר)
תחילת כתבה

אחת הסוגיות הבוערות ביותר בנבחרת ישראל היא אלכס טיוס, והשאלה אם יעמוד לרשותו של ארז אדלשטיין במוקדמות היורובאסקט בקיץ הקרוב. כזכור, בפגישה הראשונית בין אנשי הצוות המקצועי לשחקנים שנערכה באיגוד הכדורסל, טיוס ציין בפני המאמן הלאומי כי הוא מעוניין להשלים את לימודיו ולא להתייצב למוקדמות אליפות אירופה.

אדלשטיין לא משחרר את טיוס, אך כעת מסתמן פתרון. טיוס יצטרף לאימונים ב-15 ביולי במקום ב-1 ביולי, ויקווה לקבל את האישור של המאמן הלאומי לכך. טיוס מתחיל להבין שקיבל תעודת זהות ישראלית וצריך לתרום לנבחרת כדי להצדיק אותה.

בנוסף, הסנטר חוזר לישראל בעונה הבאה בהתאם לחוזהו במכבי תל אביב, ולא יהיה מעוניין להתמודד עם הסנקציות הכרוכות באי הגעה לנבחרת. הדחייה בהצטרפות לסגל תאפשר לטיוס ליהנות משבועיים נוספים של פגרה, לפני תחילת ההכנות.

לנבחרת ישראל מחכים 8 משחקי הכנה עד למשחקי הרשמיים של מוקדמות אליפות אירופה. אם אכן טיוס יצטרף ב-15 ביולי, הוא יחמיץ את שני משחקי האימון הראשונים - מול סלובקיה ובוסניה ב-12 וב-14 ביולי. 6 המשחקים הנוספים של הנבחרת יתקיימו במסגרת טורניר שייערך בארץ מול רוסיה, רוסיה ב' וצ'כיה, וכן בטורניר באמברג שם תתמודד ישראל מול גרמניה, רוסיה ולטביה. המשחק הראשון במסגרת מוקדמות היורובאסקט יתקיים בארץ, ב-10 באוגוסט מול מונטנגרו.