מוקדמות אליפות העולם 2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 גרמניה 4 3 1 285:293 7
2 ישראל 4 2 2 285:295 6
3 אסטוניה 4 2 2 286:281 6
4 פולין 4 1 3 284:271 5
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בפעם הראשונה: שחקן ערבי זומן לסגל הנבחרת

משעור יעשה היסטוריה במחנה האימונים הקיץ. הבכירים קיבלו מנוחה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.06.16 - 11:50

נבחרת ישראל תקבל מנוחה הקיץ ולא תשתתף בטורניר הקדם אולימפי או במוקדמות אליפות אירופה, אך זה לא אומר שהיא תשבות מפעילות. המאמן, ארז אדלשטיין ועוזריו ליאור ליובין ואלון שטיין, זימנו 18 שחקנים שיתאמנו וישחקו הקיץ עם הנבחרת, במטרה להכשירם לקראת הופעה אפשרית באליפות אירופה 2017 שתיערך בתל אביב, כאשר הבכירים יקבלו מנוחה.

אחד המזומנים הוא פורוורד בני הרצליה, כארם משעור, שיעשה היסטוריה ויהיה השחקן הערבי הראשון שישחק במדי נבחרת ישראל. שאר הסגל: בר טימור, יפתח זיו, נאור שרון, איגור קולשוב, גולן גוט, שון דוסון, אבירם זליקוביץ', עמית שמחון, רפי מנקו, עוז בלייזר, אדם אריאל, אור סלומון, תומר גינת, איתי שגב, בן אלטיט, רוברט רות'בארט ואלכס צ׳ורבוביץ'. לאחר סיומה של אליפות אירופה לנבחרת העתודה ייתכן צירופם של שחקנים נוספים.

הנבחרת תחל את אימוניה הרשמיים ב-2.8 וב-18 באותו חודש תצא לצמד משחקים נגד בלארוס במינסק. משם היא תמשיך לטאלין, בירת אסטוניה, לטורניר משולש עם הנבחרת המקומית, רומניה ואוקראינה. בנוסף, בחודש יולי יתקיימו שלושה שבועות של אימונים אישיים עם מאמן הכושר אבי קובלסקי ומאמני הנבחרת.

אדלשטיין: "ניצלנו את העובדה שנארח את אליפות אירופה 2017 בארץ ואין לנו השנה מוקדמות כדי לאפשר מנוחה לשחקנים שהובילו את הנבחרת בשנים האחרונות ולמרביתם לא היה קיץ פנוי כבר הרבה מאוד שנים. אני מאמין שהמנוחה הזו תעזור לכולם להגיע מוכנים מנטאלית ופיזית לקיץ הבא החשוב כל כך"

עוד הוסיף המאמן: "השחקנים שזומנו מרביתם בוגרי הנבחרות הצעירות שלנו וכולם כאלו שחשבנו מצד אחד שיש להם פוטנציאל להגיע לנבחרת הבוגרת בעתיד וזקוקים לניסיון בינלאומי שנוכל לתת להם אותו הקיץ הזה עם 5 משחקי הכנה נגד נבחרות שמרביתן מתכוננות למוקדמות אליפות אירופה. אני מאמין שמהסגל הזה יצאו בסופו של דבר כמה שחקנים שיהיו בסגל של השנה הבאה וזו הזדמנות טובה לכולם להתאמן ולשחק ברמה טובה ובלי לחץ".

את הנבחרת ינהלו הקיץ במשותף מומו לוצקי הוותיק ומחליפו המיועד מוטי דניאל. ביום שלישי הקרוב יתקיים מפגש של השחקנים באיגוד הכדורסל ולבקשתו של אדלשטיין, קפטן הנבחרת ושחקנה של סקרמנטו קינגס עמרי כספי יגיע למפגש.