ישראל בדרג השלישי בהגרלת היורובאסקט

כל בית יורכב משש נבחרות. ההגרלה תיערך בעוד חודשיים בדיוק

רועי גלדסטון  22.09.16 - 09:20

תגיות: יורובאסקט

תחילת כתבה

זה מתקרב. בעוד חודשיים בדיוק, תתקיים הגרלת היורובאסקט 2017, בו ישראל תארח לראשונה בהיסטוריה את אחד מהבתים. עד לאירוע החגיגי יש עוד זמן, אבל היום (חמישי) התפרסמו הדרגים לקראת ההגרלה. ישראל שובצה בדרג השלישי מתוך שישה, במה שעשוי לסדר לה הגרלה נוחה באופן יחסי. בכל בית יוגרלו שש קבוצות,  כאשר החניכים של אדלשטיין נמצאים בדרג זהה לזה של טורקיה, קרואטיה ופינלנד.

בכל מקרה, ישראל לא תוכל לפגוש את המארחות המארחות טורקיה ופינלנד, כשגם קרואטיה לא תגיע לארץ בשנה הבאה. בדרג השישי לא תוכל לפגוש הנבחרת את רומניה שגם כן מארחת את אחד הבתים. כצפוי, ספרד, ליטא, צרפת וסרביה עמוסות הכוכבים נמצאות בדרג הראשון, כאשר יוון, איטליה, צ'כיה ולטביה יהיו בדרג השני.

מכל בית בשלב הראשון בטורניר יעפילו ארבע הנבחרות המובילות בדירוג משחקי הבית לשלבי ההכרעה והגמר שיתקיימו באיסטנבול, כאשר אדלשטיין יקווה להעפיל לשלב הבא מעמדה נוחה.

הדרגים המלאים:

דרג 1: ספרד, ליטא, צרפת, סרביה
דרג 2: יוון, איטליה, צ'כיה, לטביה
דרג 3: ישראל, טורקיה, קרואטיה, פינלנד
דרג 4: רוסיה, סלובניה, הונגריה, גאורגיה
דרג 5: בלגיה, גרמניה, פולין, מונטנגרו
דרג 6: איסלנד, בריטניה, אוקראינה, רומניה

אגב, לכל נבחרת מארחת תהיה אפשרות לבחור נבחרת שותפה לאירוח, אך ורק אם שתי הנבחרות לא משובצות באותו דרג. ישראל בחר בליטא כשותפה, בעיקר כי יש לה מועדון אוהבים נרחב מאוד שמלווה את הנבחרת בכל הטורנירים והאליפויות ומונה כ-1,500 אוהדים ליטאים, שיגיעו גם לישראל.

הטורניר יהיה הראשון שיתקיים בארץ, כאשר החניכים של אדלשטיין ינסו להמשיך את המאזן הטוב של הנבחרת באליפויות אירופה. ישראל תשתתף בפעם ה-29 באליפות אירופה, ובפעם ה-13 ברציפות. בטורניר היורובאסקט האחרון, הנבחרת העפילה עד שלב שמינית הגמר, שם הפסידה לאיטליה.