לספר לנכדים

ההישג העצום של העתודה ייצרב בזיכרון שלנו כי מי יודע מתי נראה תמונות כאלו שוב? ברגע אחד, השחקנים של בית הלחמי הפכו מנערים אלמוניים לפורצי דרך. מקבלת הפנים החגיגית ועד לנאום של הנשיא ריבלין. סיכום 24 השעות המטורפות שעברו על הנבחרת

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  23.07.18 - 22:51

תגיות: נבחרת ישראל

תחילת כתבה

(בווידאו: צפו בסיכום היום המטורף של נבחרת העתודה)

תזכרו טוב טוב את התמונות שראיתם ב-24 השעות האחרונות כי מי יודע מתי נראה אותן שוב. תנצרו את הרגע שבו נבחרת כדורסל ישראלית, לראשונה בהיסטוריה, חוזרת לנתב"ג עם מדליות זהב על הצוואר.

גם אם שחקני נבחרת העתודה היו מנסים בכל כוחם להסתיר ההתרגשות שמציפה אותם, הם פשוט לא היו מסוגלים. ככה זה, כשאתה חתום לעד על הישג שלא יישכח לעולם. רוב השחקנים של אריאל בית הלחמי התחילו לפני שבועיים את האליפות הזו כיחסית אלמוניים, ומסיימים אותה כפורצי דרך. אם הדור של טל בורשטיין, יניב גרין, אפיק ניסים וארז כץ נחשבו לחלוצים אי שם בשנת 2000, אז הדור הזה, יסמן את הדרך לדור הבא של הכדורסל הישראלי.

הזכיה הזו מגיעה אחרי עונה שבה מעמד "הכדורסלן הישראלי" עלה לסדר היום, והשבית את הליגה. האם הזכיה הזו תשדרג את מעמד השחקנים בכחול לבן? עוד מוקדם מאוד לדעת, אבל לשחקנים עצמם, זה ברור מאוד. נכון, היו נבחרות ישראל לדורותיהן שאולי היו מוכשרות יותר מזו, כנראה שגם היו טובות יותר. אבל בסופו של יום, דווקא נבחרת העתודה של קיץ 2018 היא הראשונה והיחידה, שחוזרת כאלופה.

עם כל הכבוד להישג המדהים של נבחרת העתודה, המבחן הגדול של כל שחקן ושחקן יתחיל החל ממחר, אז ייפרדו מהמדים הלאומיים וינסו לקחת את הקריירה האישית שלהם הכי רחוק שאפשר. את אבן הפינה, הנוצצת ביותר שיכולה להיות, הם כבר הניחו.