כמו אבא, כמו בן: משפחת בריסקר חוגגת גביע

צפו בכתבה: הזכייה של נבחרת העתודה באליפות אירופה מהזווית של האב מארק. התפוח לא ייפול רחוק מהעץ?

רועי כהן
רועי כהן  23.07.18 - 23:41
תחילת כתבה

13 שנה אחרי שפרש מכדורסל, מארק בריסקר חי חיים חדשים. הרחק מההמולה של אזור המרכז, אבל גם מבנו מייקל, מארק בחר להיוולד מחדש בקיבוץ נאות מרדכי שברמת הגולן, שם הוא עובד בפס הייצור של מפעל טבע נאות. הצפון הרחוק מהווה עבורו מפלט מהבעיות המשפחתיות שרדפו אותו בעבר, אבל יש דבר אחד שממנו הוא לא מוכן להתנתק.

עד כמה זה קשה להיות רחוק ממייקל?
"מאוד קשה. אני לא רואה הרבה מהמשחקים שלו. בשנה שעברה, הייתי צופה בכל המשחקים ביוטיוב, ראיתי כל משחק אבל לא בלייב. זה קשה אבל זו הסיטואציה, אני חי כאן, הוא שם (ברעננה) אנחנו מבינים את זה ויש לנו מערכת יחסים נהדרת, אני בקשר איתו כל הזמן, אז זה קשה, אבל זה קורה".

מתי הבנת שמייקל שחקן?
"אני קצת שונה מהרבה אבות, אני לו כמו ההוא ממשפחת בול, שאומר 'הילד שלי הכי טוב, הוא יהיה סופרסטאר'. תמיד ראיתי שיש לו פוטנציאל אבל לא היה יום ספציפי שאמרתי 'הוא יהיה שחקן' כי אני יודע שיש לו הרבה עבודה לעשות. אני יודע מה צריך כדי להיות שחקן, בכל ליגה, אז אני יודע שיש לו עוד הרבה עבודה אבל אני מאוד גאה במה שהוא עשה עד עכשיו ואני מקווה שהוא ימשיך להשתפר".

"אני רואה בו הרבה ממני. קודם כל הזריקה, כמובן. יש לו זריקה כמעט זהה לשלי. אני רואה את הלב ואת הדרך שהוא רוצה לנצח ולהיות יותר טוב, זה היה אני בגיל צעיר. הוא כל כך רגוע וקר רוח אבל הוא מרוכז כל הזמן, וככה אני הייתי כשהייתי צעיר".

למרות קווי הדימיון, מייקל שונה ממארק בתכלית. חבריו לנבחרת העתודה מדברים על דמות צחיקה וקולנית, בחור שונה לחלוטין מהאב השקט שמעדיף להתכנס בעצמו. וכמובן שתמיד עולה שאלת הגודל של מייקל, שבניגוד לאביו, עלול להתקשה בליגה של הגדולים.

"אני לא מבין, אנשים מדברים על גודל אבל אני רואה את ה-NBA וכמה מהשחקנים הכי טובים שם הם 1.80, 1.85, זה לא קשור לגודל, אלא לראש וללב. הוא לא מפחד. ואני תמיד אומר לו שזה מה שצריך כדי להיות הטוב ביותר. אתה יכול להחטיא 10 זריקות ברציפות אבל אתה ממשיך לזרוק כי אם אתה לא זורק אתה לא קולע, אז יש לו את המנטליות וזה דבר טוב כי הוא אף פעם לא מוותר על זריקה טובה והוא אוהב לקחת את הזריקות במאני טיים. זה מייקל , זה לא משהו שאני עשיתי, זה בדם שלו, אני מניח".

זו תקופה טובה מאוד לשחקנים כמו מייקל, במיוחד כשאתה מדבר על הגודל.
"תמיד אמרתי שסטף קרי הורס ילדים עם הזריקות שהוא לוקח, זה הורס את הכדורסל כי הם רואים את זה ומנסים לשחק כמוהו. אבל עבור מישהו כמו מייקל - הוא חייב לשחק ככה. כך הוא יוכל להיות הכי טוב, לראות את סטף קרי ולנסות לחקות אותו"..

"השמיים הם הגבול בשבילו. ואני כל כך גאה בו, זה לא יאומן. זה הורג אותי לפעמים רק לראות אותו משחק. במיוחד כשהוא משחק ברעננה, עם מספר 5 על הגב. ראיתי אותו משחק שם, זה אותו אולם, אותו מספר שלי, הוא שיחק נגד מכבי ת"א . אני אב גאה. כן, אב גאה. 07:50 לא צריך לא אבא של ולא בן של, זה מייקל בריסקר וזה מארק בריסקר, זהו. מה הבעיה?".

לסיפור הזה יש סוף טוב. נבחרת העתודה עשתה היסטוריה כשלקחה את האליפות אירופה, ומייקל נתן הופעה נהדרת עם 19 נקודות והרבה שקט בהתקפה, ולרגע היה נדמה שנאות מרדכי הולך לחגוג בכיכר משלו. אבל אחרי זעקות השמחה, מארק חוזר למציאות, וחוזר למפעל כדי לסיים את יום העבודה.