הנבחרת בהלם: מכבי ת"א דורשת לשחרר שני נציגים

שיחה בטונים גבוהים בתום הניצחון על סרביה בין שמעון מזרחי לראשי הנבחרת, שסרבו בתוקף. תגובת הצהובים: "הושג סיכום לפני 10 ימים". גורמים בנבחרת: "הודעה שקרית"

עמרי מנהיים  30.11.18 - 17:41
תחילת כתבה

אנשי נבחרת ישראל התעסקו בחגיגות אחרי הניצחון היוקרתי על סרביה היום (שישי), אבל גם נותרו בהלם בעקבות פגישה חריגה שהתקיימה בין יו"ר מכבי תל אביב שמעון מזרחי ומנהל הקבוצה עמי ביטון למנהל הנבחרת מוטי דניאל ויו"ר הוועדה המקצועית באיגוד הכדורסל, עמוס פרישמן.

בפגישה מזרחי ביקש ששניים מארבעת הנציגים של מכבי תל אביב בנבחרת (ג'ייק כהן, ג'ון דיברתולומאו, יובל זוסמן ונמרוד לוי) ישוחררו לאלתר מהסגל הלאומי ולא יטוסו עם הנבחרת בבוקר יום ראשון הקרוב לקראת משחק החוץ מול גיאורגיה בשני.

בעוד במכבי ת"א טענו כי הושג סיכום מוקדם כבר לפני 10 ימים (התגובה המלאה בהמשך הידיעה), בנבחרת קיבלו בהלם את הבקשה של יו"ר הצהובים והשיחה בין הצדדים עלתה לטונים גבוהים. השיחה הסתיימה ללא הסכמה בין הצדדים ולפי שעה, בנבחרת מסרבים להיענות לבקשה של מזרחי, הבהירו שלא ישחררו אף אחד מהשחקנים ומבחינתם כל ארבעת נציגי מכבי ממריאים כרגיל ביום ראשון.

גורמים בסביבת נבחרת ישראל מפנים אצבע מאשימה לכיוונו של מזרחי. למעשה, בעקבות העובדה שיו"ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי שוהה בחו"ל, מזרחי משמש כיו"ר האיגוד בפועל ואותם גורמים טוענים שמשתמש בסמכותו כדי לשחרר מהנבחרת שני נציגים של מכבי תל אביב. עוד הוסיפו: "ההודעה של מכבי ת"א שקרית. לא היה שום סיכום בין עודד קטש למכבי ת"א על כך ששני שחקנים ישוחררו משורות הנבחרת אחרי המשחק נגד סרביה".

במכבי ת"א הדפו את הטענות בתוקף: "בזכות שמעון מזרחי שוחררו ארבעה שחקנים לנבחרת וישוחררו שניים למשחק השני. הוא נלחם על כך מתוקף העובדה שהוא מחזיק בשני הכובעים. ההסכם על שחרור שני השחקנים היה גם היה".

כזכור, טי.ג'יי קליין מהפועל חולון כבר הודח מסגל הנבחרת מוקדם יותר השבוע אחרי שטס לארצות הברית ללא אישור ובעקבות כך לא לוקח חלק בחלון המשחקים הנוכחי. המשחק הבא של מכבי, כידוע, יהיה ביום חמישי הבא בטורקיה מול דרושפאקה.

תגובת מכבי ת"א:
"חשיבותה של נבחרת ישראל למועדון הכדורסל מכבי תל אביב היא גדולה ביותר ובוודאי ליושב ראש המועדון שמעון מזרחי. מתוך כך, מכבי שיחררה את כל ארבעת השחקנים שביקשו אנשי הנבחרת למשחק היום מול סרביה וזאת בניגוד למרבית קבוצות היורוליג, שלא שיחררו שחקנים למשחקי הנבחרות הלאומיות. כך גם נאלצה נבחרת סרביה, אותה ניצחה היום נבחרת ישראל, לשחק ללא שחקנים שמשחקים ביורוליג.

להלן פירוט התנהלות העניינים בין מכבי והאיגוד: כבר לפני כ-10 ימים התנהלו שיחות בין מנהלי הנבחרת ומאמנה לבין ראשי מכבי ת"א לגבי הגעת שחקני מכבי לחלון המשחקים הנוכחי, הכולל את המשחק הביתי נגד סרביה ומשחק החוץ של נבחרת ישראל בגיאורגיה.

הסיכומים שהושגו הם שארבעת שחקני מכבי ת"א - ג'ון דיברתולומאו, יובל זוסמן, נמרוד לוי וג'ייק כהן - יתאמנו ביום שני ושלישי בשבוע זה עם הנבחרת ויחזרו לאימוני מכבי לקראת המשחק החשוב שנערך ביום חמישי נגד באיירן מינכן.

עוד סוכם כי כ-16 שעות בלבד לאחר המשחק מול באיירן יתייצבו הארבעה ביום שישי לשורות הנבחרת למשחק הביתי נגד סרביה. המאמן עודד קטש התחייב ביום ראשון האחרון לומר למכבי מיהם השניים מתוך ה-4 אותם ירצה למשחק השני – כפי שסוכם. עד היום הוא לא אמר מי השניים. מכבי ת"א ממתינה לשמוע מי השניים שנבחרו על ידי אנשי המקצוע בנבחרת, לצאת לגאורגיה – כאמור, לפי הסיכום.

תמוה שמטעם האיגוד יוצאות הדלפות חסרות שחר שמטרתן להכפיש ולסלף את העובדות, ולא למציאת פתרון הולם. איך הופתעו היום באיגוד? הרי מדובר בסיכום שנערך לפני 10 ימים כבר. לחלוטין לא אחרי המשחק. כזכור לכולם, מכבי מתכוננת למשחק חוץ חשוב מאוד מול דרושפאקה ולא יכולה להישאר עם 8 שחקנים בלבד בהכנה למשחק".

הדפס