"דני אבדיה משתלב יפה. הוא בוגר וחכם"

בית הלחמי על ההכנה של העתודה: "מחפשים את התיאום"

רועי כהן
רועי כהן  24.06.19 - 13:07
"אבדיה בוגר וחכם" (אלן שיבר)
"אבדיה בוגר וחכם" (אלן שיבר)
תחילת כתבה

ההכנות לאליפות אירופה בעיצומן. נבחרת העתודה עזבה הבוקר (שני) את פורטוגל אחרי שלושה משחקי הכנה, בהם רשמה ניצחונות על צ'כיה ובלארוס והפסד לפורטוגל. הנבחרת תגיע לקרואטיה שם תשחק החל מיום שישי נגד בלגיה, סלובניה וקרואטיה סגנית אלופת אירופה.

המאמן אריאל בית הלחמי סיכם את הטורניר בפורטוגל: "לפחות שניים מהמשחקים היו ברמה גבוהה וזו פעם ראשונה ששיחקנו עם דני אבדיה. אנחנו עדיין מחפשים את התאום הנכון בין השחקנים ומנסים למצוא את ההרכבים הנכונים גם כדי לחפות את החיסרון של גבי צ'אצ'אשוילי ולמעשה אנחנו משחקים בלי גבוה טבעי. הנסיעה הזו מעולה, הנבחרת מתגבשת כמו שרצינו ובשני המשחקים האחרונים שיחקנו הרבה יותר טוב. אתמול ניצחנו את צ'כיה שזו הנבחרת שניצחה את החברה שלנו במשחק העלייה מדרג ב' בנוער. אנחנו בדרך לקרואטיה, נעשה שם כמה ימי אימונים ואז נשחק נגד קבוצות טובות במטרה לשפר את המשחק הקבוצתי שלנו".

על ההשתלבות של דני אבדיה שהצטרף לנבחרת באיחור אמר המאמן: "דני בסדר גמור. הוא מבין את החשיבות שלו ומשתלב יפה מאוד מבחינה חברתית. לא קל להכניס שחקן כל כך משמעותי לנבחרת שכבר רצה, אבל הוא בוגר וחכם ומהמשחק השני ראינו שהמשחק זרם איתו הרבה יותר טוב".

הנבחרת חסרה בטורניר בפורטוגל גם שלושה גארדים - אופק מלכה, אורי חי ועידו שבת. "לצערנו אורי חי נפצע באימון לפני המשחק הראשון בפורטוגל והחמיץ את הטורניר", אמר בית הלחמי. "אופק חשוב לנו מאוד ואני מקווה שיחזור לשחק בקרואטיה. עידו שבת כוח חשוב מאוד בנבחרת אבל יש שחקנים טובים אחרים שצריכים לדעת למלא את מקומו".

אחרי המשחקים בקרואטיה הנבחרת תשוב ארצה ואז מצפה לה בסוף השבוע לפני אליפות אירופה טורניר אחרון וחזק במיוחד עם קרואטיה, ליטא וספרד. המשחקים ייערכו בהיכל קבוצת שלמה, הכניסה אליהם חופשית והם ישודרו בערוץ הספורט.