מקל: "אפשר לעשות משהו מיוחד עם הנבחרת"

הרכז לפני מוקדמות היורובאסקט. קטש: יש דור צעיר ואיכותי

מערכת אתר ערוץ הספורט  17.02.20 - 18:23
תחילת כתבה

יורובאסקט על הפרק. נבחרת ישראל תפתח בעוד שלושה ימים את משחקי מוקדמות אליפות אירופה מול פולין ובתוך שבוע תפגוש גם את רומניה וספרד במסגרת בית A. מאמן הנבחרת עודד קטש וגל מקל התייחסו במסע"ת לתחילת הטורניר ומשחק הפתיחה.

"הדור שלי עוד לא עשה משהו גדול עם הנבחרת וזה משהו שיושב עלי", אמר מקל, "הדור הצעיר מאוד איכותי (דני אבדיה יובל זוסמן ורפי מנקו). חשוב לי לעשות משהו עם הנבחרת ואני רואה את אליפות אירופה בעוד שנתיים כצ'אנס לעשות משהו מיוחד. אני מרגיש טוב ומצפה לתת מה שאני תמיד נותן: עבודה בהגנה, בהתקפה ומנהיגות על הפרקט".

המאמן קטש הוסיף : "תהליך ההצערה קרה בנבחרת והוא היה די דרמטי. אני מצפה שנתחיל לקצור את הפירות בקמפיין הזה. יש דור צעיר ואיכותי ואנחנו נרצה לקבל יותר מכמה שחקנים שבשבילם הקמפיין הקודם היה תבילת אש ראשונה. היה לנו משחקים מאוד קשים בקמפיין הקודם. היו משחקים שהרגשנו פספוס נגד נבחרות איכותיות וטובות. הניסיון שהצעירים צברו יעזור לנו הפעם. אנחנו חסרים את שחקני מכבי במשחק הראשון, אך בראייה ארוכה יותר תהיה לנו נבחרת מוכשרת בשנים הקרובות. אני יודע פחות או יותר מה הסגל שייצא לפולין, אבל נצטרך לחכות ולראות באימונים כדי להחליט באופן סופי".

על ההיעדרות של ג'ייק כהן ודני אבדיה מהמשחק הראשון אמר המאמן: "זה לא אידיאלי, אבל הם מספיק חשובים וטובים כדי להצטרף מאוחר יותר. הם יתחילו את ההכנות איתנו היום, אך אין ספק אלה שני שחקנים שקשה לוותר עליהם".