"פולין טובה, לא צריך לזלזל בניצחון הזה"

קטש מרוצה מניצחון הנבחרת: "מקל? לא סתם הקפטן שלנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.02.20 - 21:57
תחילת כתבה

וי ראשון במוקדמות יורובאסקט 2021. נבחרת ישראל השיגה הערב (חמישי) 71:75 על פולין ופתחה את הקמפיין ברגל ימין הודות להתעלות קבוצתית ויכולת גבוהה במאני טיים מול יריבה נחושה וקשוחה. האם זה יספיק על מנת להשיג את המקום בשלב הבא?

אם מישהו חשב שמדובר בניצחון מובן מאליו, עודד קטש הכריז בסיום: "ניצחון חשוב, יפה ומכובד מאוד במקום בו לא קל לשחק. פולין נבחרת טובה, ושמונה מהשחקנים שלה היו גם באליפות העולם בקיץ ככה שלא צריך לזלזל בהישג של השחקנים שלי".

מי שהוביל את החבורה בכחול הוא כמובן גל מקל, שסיפק דאבל-דאבל יפה של 11 נקודות ו-10 אסיסטים. "הוא לא סתם הקפטן שלנו, מהיכרות שנים הוא אוהב את המשחקים הללו וברוב המקרים הוא מספק את הסחורה", פרגן קטש והוסיף: "לא פשוט לשחק בפולין, הרבה מאמנים אומרים את זה".

ובשני, מול רומניה, גם ג'ייק כהן ודני אבדיה ישובו ממשימת היורוליג עם מכבי תל אביב כדי לעזור לנבחרת. "הם שחקנים שאי אפשר לוותר עליהם, נחכה ונראה את מי נשאיר בחוץ. גם להשאיר את השחקן ה-13, 14, 15 בארץ לא היה פשוט. נבנה את תכנית המשחק ונראה בהתאם".

המאמן סיכם: "זו דרך נהדרת להתחלת הקמפיין. יש לי הרבה כבוד לקבוצה והנבחרת הפולנית. התחלנו טוב את המשחק, היו להם מספר ריצות, אבל הראנו אופי ברגעים הנכונים. אני מאוד גאה בדרך בה שיחקנו, זה לא קל היה להתכונן למשחק, אבל כל השחקנים הגיעו מרוכזים. אנחנו מחכים למשחק הבא מול הקהל הביתי שלנו".

המצטיין של ישראל, גל מקל, אמר בסיום: "אנחנו מאוד שמחים, זה היה ניצחון גדול עבורנו. הנבחרת הפולנית היא קבוצה מצוינת, היה להם טורניר נהדר במונדובאסקט. הכדורסל הפולני התקדם מאוד בשנים האחרונות. הייתה פה אווירה טובה, אנחנו שמחים וגאים לפתוח את הקמפיין הזה עם ניצחון".

גם לתמיר בלאט היה משחק די טוב עם 8 נקודות ו-8 אסיסטים. "באנו לפה ועשינו את העבודה כמו שצריך", הוא אמר. "אני חושב שיש לנו פה חבר'ה מדהימים וחבורה מאוד מגובשת ביחד. ניצחון חוץ אדיר בפולין במשחק מול קהל רב, והפנים עכשיו קדימה. רומניה? הם שיחקו היום נגד ספרד, נראה וידאו ונתכונן אליהם כמו שצריך. הקהל יהיה איתנו ויהיה כיף".