הפתעה: תומר גינת נופה מסגל הנבחרת

הפורוורד לא ישחק מול רומניה. קטש: "שמח שאבדיה איתנו"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  23.02.20 - 20:10
תחילת כתבה

אחרי ניצחון החוץ בפולין, נבחרת ישראל תארח מחר (שני) את רומניה במוקדמות יורובאסקט 2021 בניסיון להישאר מושלמת. המאמן עודד קטש ייאלץ להסתדר ללא בר טימור ואדם אריאל, אך יקבל את ג'ייק כהן ודני אבדיה שהגיעו לאחר הניצחון של מכבי תל אביב בוולנסיה. אחרי האימון הערב, קטש בחר לנפות את תומר גינת מהנבחרת.  

אחת הסיבות לניפוי של גינת היא העובדה שבר טימור הודיע שהוא רוצה להשתחרר מהסגל בשל סיבות אישיות. עם ההצטרפות של ג'ייק כהן ודני אבדיה, בסגל נותרו שבעה שחקנים גבוהים ולכן ההחלטה של קטש הייתה שלא לרשום את אחד הפורוורדים והפור נפל על גינת - מלך הסלים הישראלי של הליגה. 

"כל ניצחון הוא חשוב, בטח בבית כזה", אמר המאמן. "לא נרצה לאבד את ההישג המשמעותי שהשגנו. הופתעתי לטובה מהרומנים נגד הספרדים. הם קבוצה עם גודל ומאוד טכניים. הם איתנו ביחד בין שלוש הנבחרות הכי צעירות באירופה ויבואו עם המון אנרגיות. נצטרך לסגור לריבאונד".

קטש דיבר על ההצטרפות של אבדיה לסגל: "אנחנו תמיד רוצים את דני איתנו. כבר עכשיו הוא שחקן משמעותי, רואים מה עושה ביורוליג, אז בטח בשביל הנבחרת. בכל הזדמנות נרצה אותו איתנו. אני מאוד שמח שהאולם מלא, כיף לנו פה. צריכים את הדחיפה של הקהל".

באיגוד הכדורסל חילקו 100 כרטיסים לאולטראס גבעת שמואל, שזכורים מתרומת העידוד במהלך משחקיה של נבחרת העתודה באליפות אירופה שנערכה כאן בקיץ שעבר. נציגי גולדן סטייט נכחו באימון ויהיו גם במשחק, כמובן כדי לעקוב אחרי דני אבדיה.