סיבוב פרסה: קטש משך את התביעה ויישאר בנבחרת

אחרי שתבע את האיגוד בעקבות הוצאתו לחל"ת וכתוצאה מכך זומן לשימוע לפני פיטורים, מאמן הפועל ירושלים הגיע לפשרה בתיווך שמעון מזרחי. ימשיך להדריך במוק' היורובסקט

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  04.08.20 - 18:16
תחילת כתבה

סיבוב פרסה תוצרת הכדורסל הישראלי: עודד קטש יישאר מאמן נבחרת ישראל אחרי שהגיע לפשרה מול האיגוד ומשך את התביעה שהגיש בגין הוצאתו לחופשה ללא תשלום (חל"ת). שמעון מזרחי, ממלא מקום יושב ראש איגוד הכדורסל, תיווך בין הצדדים בדרך להשגת הסכם - וקטש ימשיך להדריך את הכחולים-לבנים במוקדמות אליפות אירופה.

מאיגוד הכדורסל נמסר: "אחרי דין ודברים בין האיגוד לקטש ואחרי שהושגו הבנות, מאמן הנבחרת משך את התביעה שהגיש לבית המשפט כנגד איגוד הכדורסל על הוצאתו לחל"ת. האיגוד מאחל לו הצלחה בהמשך קמפיין מוקדמות אליפות אירופה ומעבר לכך".

כזכור, על רקע התביעה שהגיש נגד האיגוד בגין הוצאתו לחל"ת, זומן עודד קטש על ידי האיגוד לשימוע לפני פיטורים מתפקידו כמאמן נבחרת ישראל. כעת, ולאחר שיו"ר הוועדה המקצועית עמוס פרישמן התנגד לפיטוריו, הצליחו הצדדים להגיע להבנות - שהובילו להישארותו של מאמן הפועל ירושלים בתפקיד הבכיר של הכדורסל הישראלי.

קטש הגיש תביעה על סך 290 אלף שקלים על שהוצא לחל"ת במהלך משבר הקורונה, ולאור כך זומן לשימוע. כאמור, כעת הוא משך את התביעה. קטש בן ה-45, מונה למאמן הנבחרת באוקטובר 2017 לאחר הצלחתו עם נבחרת העתודה. לפני כחודש פורסם בערוץ הספורט כי המאמן הגיש כתב תביעה חריף נגד איגוד הכדורסל בעקבות כך שיצא לחופשה ללא תשלום לאחר פרוץ משבר הקורונה.

בפנייה שעשה קטש לבוררות לפני חודש, כתב המאמן: "לאחר בירור משפטי סביב הוצאתי לחל"ת בתקופת משבר הקורונה ובעקבות חילוקי דעות עם האיגוד ומאמצים לפתור את המחלוקת בהדברות ישירה, הרגשתי צורך ואף מחויבות לפנות לדרך אחרת כדי לעמוד על זכויותי כעובד וכמאמן. למען הסר ספק, בכוונתי לאמן ולשרת את נבחרת ישראל עד השלמת המשימה שלקחתי על עצמי ולקיים את חלקי בחוזה".