קטש: "הקליעה שלנו יכולה להעניש את ספרד"

מאמן הנבחרת אופטימי לפני המפגש הערב במוקדמות היורובאסקט

רועי כהן
רועי כהן  28.11.20 - 07:02
תחילת כתבה

נבחרת ישראל תנסה לעשות צעד נוסף לעבר הבטחת ההעפלה ליורובאסקט 2022, כשתעלה הערב למשחק הקשה ביותר שצפוי לה בכל קמפיין המוקדמות, נגד ספרד במסגרת הבועה בוולנסיה (20:00, שידור ישיר ב-5SPORT - ערוץ 55). מאמן הנבחרת עודד קטש נשמע אופטימי לקראת המשחק: "אנחנו מרגישים טוב, האווירה כאן טובה, התנאים טובים למרות הבועה. אנחנו מבינים את החשיבות של המשחקים ויודעים שזה הולך להיות לא פשוט".

קטש סיפר על המפתחות לניצחון מול היריבה העדיפה: "המטרה העיקרית היא למזער את הגודל שלהם. אנחנו צריכים להיות דרוכים באיך שאנחנו סוגרים לריבאונד, כדי לעשות נקודות קלות ולרוץ, כי שם היתרון שלנו. נצטרך להיות ממושמעים, להשתמש בעבירות שלנו בצורה חכמה, וכמובן לקוות ליום קליעה טוב, כי יש לנו את היכולת להעניש אותם בעניין הזה".

על השתלבות השחקנים הצעירים והחדשים בסגל סיפר המאמן הלאומי: "לפני שלוש שנים תהליך ההצערה התבקש והיה מאוד אגרסיבי, ועם הזמן גדלים כאן שחקנים מוכשרים שאנחנו רוצים לשלב אותם, וזה לוקח זמן. אני לא יודע כמה משמעותיים יהיו החבר'ה החדשים כבר בחלון הזה אבל זה חשוב שהם איתנו לחלונות הבאים".

כמו כל השחקנים, גם קטש נאלץ להתרגל למציאות שבה משחקים ללא קהל, והמשחק הערב יהיה הראשון של הנבחרת מאז פרוץ הקורונה, וללא קהל כמובן. "כבר התרגלנו לשחק בלי קהל, והאנרגיות צריכות להגיע מאיתנו וזה מתחיל בחדר ההלבשה. אבל מאיך שאני מרגיש את השחקנים, לא זאת תהיה הבעיה שלנו. כולנו גאים ומרגישים את הזכות ואת השליחות להיות כאן", סיכם.