קטש: "לא תמיד יפה, אבל מאוד חשוב"

מאמן הנבחרת אחרי רומניה: "נצטרך להשתפר מול ספרד"

רועי כהן
רועי כהן  19.02.21 - 20:47
תחילת כתבה

נבחרת ישראל סימנה עוד וי: הערב (שישי), הבחורים של עודד קטש שמרו על מאזן מושלם במוקדמות אליפות אירופה עם ניצחון 71:79 על רומניה במסגרת הבועה שנערכת בפולין. הישראלים שלטו לאורך רוב המשחק, ולמרות שהיריבה הצליחה לצמצם את ההפרש ברבע האחרון (עד כדי חמש נקודות), יצאה עם הנקודות והמשיכה הלאה - לקראת המפגש בעוד יומיים עם ספרד.

מאמן הנבחרת, עודד קטש, בסך הכל היה מרוצה: "זה לא היה משחק יפה לעין", הוא הודה בסיום, "אבל חשוב לעבור גם משחקים כאלה. קצת מיהרנו מוקדם במשחק, והרומנים לחצו אותנו - יכולנו להעניש אותם ולא ניצלנו את זה. ברור שמול הספרדים נצטרך להשתפר משמעותית. אמנם המשחקים האלה לא קבעו, אבל לי היה מאוד חשוב לנצח היום ועשינו את זה".

כמו כן, הוא התייחס לשילוב של שני שחקנים - נועם דוברת וספנסר וייס - שערכו הופעת בכורה: "אני מרוצה מהם מאוד, מרשים לראות איך הם השתלבו בשיטה - ספנסר ונועם עזרו לנו מאוד". ספציפית לגבי סורקין, שהצטיין עם 18 נקודות בהופעתו השנייה במדים הלאומיים, אמר: "הוא הראה מה הוא יודע, הפוטנציאל שלו מעולם לא הוטל בספק. הוא נהנה פה, מקבל עזרה מהגארדים ומפניני שיודע למסור כדור".

רומן סורקין עצמו אמר בסיום: "שמח להיות כאן, החברים מצאו אותי במקומות הנכונים והקרדיט מגיע להם. לא משחק גדול שלנו, אבל הניצחון הוא הכי חשוב. יש אנרגיות וכולנו חברים טובים כאן".