רפי מנקו: "המקום הראשון? דבר גדול לכדורסל הישראלי"

הנבחרת שמרה על מאזן מושלם. כל הקולות מהניצחון על רומניה

רועי כהן
רועי כהן  20.02.21 - 07:17
תחילת כתבה

נבחרת ישראל אולי רצתה לרשום ניצחון יותר משכנע על נבחרת רומניה, אבל אף אחד לא יתלונן על הדרך שבה הושג ה-71:79 אתמול (שישי). זאת במיוחד לאור העובדה שהמקום הראשון בבית המוקדמות של יורובאסקט 2022 הובטח והנבחרת תגיע למשחק מחר נגד ספרד כשהוא לפרוטוקול בלבד מבחינתה.

"לא חשבנו שהמשחק בורח לנו מהידיים", אמר תמיר בלאט על הקאמבק הרומני. "קצת התרשלנו עם איבודי כדור ברבע האחרון, אבל התרכזנו בלסיים את העבודה ואנחנו מרוצים מאוד מניצחון ומהבטחת המקום הראשון. הוגרלנו לבית חזק עם נבחרות מצויינות כמו ספרד ופולין, ולסיים ראשונים זה מרשים מאוד. יש לנו המון חבר'ה צעירים שתורמים כבר עכשיו".

ג'ייק כהן אמר: "היו לנו לא מעט עליות ומורדות, עם כדורסל יפהפה למעט כמה פוזשנים לא טובים. אנחנו לא מרוצים מאיך ששיחקנו ברבע האחרון ויש לנו עוד מה לשפר. לסיים ראשונים בבית זה לא עניין של מה בכך, מגיע לנבחרת שלנו ולצוות המאמנים הרבה קרדיט, אבל אנחנו רוצים לסיים עם טעם טוב גם במשחק האחרון. כשחקן ותיק אני מנסה לעזור ולכוון את החבר'ה הצעירים וחדר ההלבשה שלנו מאוד חיובי".

רפי מנקו סיכם: "אנחנו מרוצים מהניצחון, אבל יודעים שלא שיחקנו בהתאם לרמה האמיתית שלנו. אני רוצה לברך את רומניה על המאבק ועל האופי שהם גילו. שיחקנו הגנה טובה והם הצליחו לקלוע כמה זריקות מאוד קשות. לסיים ראשונים בבית זה דבר גדול עבור הכדורסל הישראלי, כי זה בית קשה מאוד ואנחנו רוצים לסיים עם מאזן מושלם. באופן אישי אני מרגיש שאני אחד המנהיגים בנבחרת, זה תמיד כבוד ענק לשחק בנבחרת".