חמישי: ישראל תשתתף בהגרלת יורובאסקט 2022

הנבחרת בדרג ה-5 ותימנע ממפגש עם בלגיה, בריטניה והונגריה

רועי כהן
רועי כהן  28.04.21 - 12:12
(עודד קרני)
(עודד קרני)
תחילת כתבה

הגרלת יורובאסקט 2022 תיערך מחר (חמישי) בברלין ותשודר ביוטיוב ובפייסבוק של פיב"א. את ההגרלה יבצע דירק נובצקי, שגם ישמש כשגריר פיב"א לאליפות.

הטורניר, שיתקיים בקיץ 2022, ייערך בארבע ערים - פראג, טיבילסי, מילאנו וקלן. שלבי ההכרעה יתקיימו בברלין. 24 הנבחרות שעלו לאליפות אירופה, יחולקו לארבעה בתים בני 6 נבחרות כל אחד. לכל מדינה מארחת ניתנה הזכות לבחור מדינה שותפה. האיטלקים בחרו באסטוניה, צ'כיה בפולין, גאורגיה בטורקיה וגרמניה בליטא. נבחרת ישראל נמצאת בקבוצת הדירוג החמישית ולא תוכל לפגוש את הנבחרות האחרות מדרג זה: בלגיה, הונגריה ובריטניה.

הדרגים המלאים
דרג 1: ספרד, סרביה, יוון, צרפת.
דרג 2: ליטא, רוסיה, איטליה, צ'כיה.
דרג 3: פולין, קרואטיה, טורקיה, סלובניה.
דרג 4: גרמניה, אוקראינה, פינלנד, גאורגיה.
דרג 5: ישראל, בלגיה, הונגריה ובריטניה.
דרג 6: בוסניה, הולנד, אסטוניה, בולגריה.

היום הייתה אמורה להתקיים הגרלת אליפויות אירופה לנבחרת צעירות, אולם הוחלט לדחות אותה והיא לא תערך לפני ה-11.5 - אז יתכנס הוועד המנהל של פיב"א אירופה לדיון מיוחד בנושא. בפיב"א מספרים שבשל משבר הקורונה הקשה באירופה, ברור היום שזה יהיה כמעט בלתי אפשרי לקיים את הטורנירים הגדולים האלו, שכוללות מספר גדול של נבחרות במקום אחד, ולכן נשקלות חלופות - בהן פיצול המשחקים למספר מדינות. מה גם שמספר התאחדויות טוענות שיש להם קושי אמיתי להכין את הנבחרות שלהן כראוי למשחקים בקיץ זה.