הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ישראל מול גרמניה ופולין במוקדמות המונדובאסקט

הנבחרת תשחק גם עם אסטוניה. דונצ'יץ' יגיע לארץ בשלב הבא?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.08.21 - 14:23
תחילת כתבההדרך של נבחרת ישראל למונדובאסקט מתחילה. הכחולים לבנים הוגרלו היום (שלישי) לבית מוקדמות סביר שיכלול גם את גרמניה, פולין ואסטוניה - במטרה להשיג את אחד מ-12 הכרטיסים לאינדונזיה, יפן והפיליפינים.

במוקדמות ישנם שמונה בתים של ארבע קבוצות, כאשר ישראל הגיעה מהדרג השישי של ההגרלה. החבורה הכחולה לבנה נמנעה ממפגשים מול יוון של יאניס אנטטקומפו, רוסיה, צ'כיה וטורקיה של שיין לארקין. אם תעבור, הנבחרת תצטלב עם הבית של סלובניה (לוקה דונצ'יץ'), שבדיה, קרואטיה ופינלנד.

משחקי המוקדמות ישוחקו בשלושה חלונות: בין ה-20 ל-30 בנובמבר 2021, בין ה-21 בפברואר ל-1 במארס 2022 ובין ה-27 ביוני ל-5 ביולי 2022. שלוש הקבוצות הטובות בכל בית ימשיכו לבית נוסף עם שלוש קבוצות אחרות, יגררו את התוצאות מהשלב הראשון ויפגשו את שלוש הקבוצות אותן לא פגשו בשלב הראשון בשיטת בית וחוץ בשלושה חלונות: בין ה-22 ל-30 באוגוסט 2022, בין ה-7 ל-15 בנובמבר 2022 ובין ה-20 ל-28 בפברואר. שלוש הקבוצות הטובות ביותר בכל בית כזה יעפילו למונדובאסקט.

עמוס פרישמן, יו"ר הוועדה המקצועית באיגוד, הגיב להגרלה: "המטרה הראשונה שלנו מרגע זה, היא לסיים בין שלוש הראשונות בבית המוקדם כדי לעבור לבית השני עם כמה שיותר ניצחונות. יש לנו נבחרת טובה וכמובן שהמטרה הסופית היא לנסות להגיע לגביע העולם 2023, אבל הדרך לשם ארוכה, כשהפעם במהלך המוקדמות מצפה לנו גם אליפות אירופה בקיץ הבא. אנחנו נדאג שנבחרת ישראל תקבל את התנאים הטובים ביותר להצליח ואני מאמין בדור השחקנים הנוכחי שיוכל להביא אותנו להישגים בשנים הקרובות".