הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"באיגוד לא יסלחו על מה שקטש עשה"

הוועדה המקצועית תתכנס מחר על מנת לבחור מאמן חדש לנבחרת ישראל, גיא גודס המועמד המוביל. גורם באיגוד הבהיר: "יש מאבקי כוח קשים, זו המציאות, ההחלטה לא תהיה מקצועית"

רועי כהן
רועי כהן  13.09.21 - 18:32
תחילת כתבה

הוועדה המקצועית של איגוד הכדורסל צפויה להתכנס בקרוב ולהכריע בנוגע לזהות המאמן הבא של נבחרת ישראל, ועל פי כל הסימנים נראה כי עודד קטש לא ימשיך כמאמן הנבחרת - זאת למרות שכידוע לא המשיך בפנאתינייקוס והוא למעשה ללא קבוצה כרגע.

באיגוד הכדורסל מנסים לשמור את הקלפים צמוד לחזה וביקשו לא להתייחס לספקולציות, אך כבר כרגע נראה שמי שיקבל את המינוי היוקרתי הוא גיא גודס שזוכה להערכה רבה בקרב ראשי האיגוד. גם אריאל בית הלחמי, שצבר מעמד אחרי ההצלחות של נבחרת העתודה היה ברשימות, אך הפור צפוי ליפול על גודס. גורמים בענף טוענים כי ההחלטה לא להמשיך עם קטש נעוצה בסיבות לא מקצועיות, שכן קטש כידוע הוביל את הנבחרת בהצלחה רבה עם העפלה ליורובאסקט 2022, ונחשב לקונצנזוס מוחלט בקרב השחקנים.

ההערכה היא כי המשקעים בין קברניטי האיגוד לבין קטש, סביב התביעה שהגיש נגד האיגוד ביוני 2020 על רקע הוצאתו לחל"ת - היא זו שהכריעה את הכף והובילה את מקבלי ההחלטות שלא להמשיך עם המאמן בארבע השנים האחרונות. מאז שחזר מיוון, קטש לא זומן לאף פגישה באיגוד ולא התנהל תהליך שבמסגרתו אנשי הוועדה המקצועית נועדו עם המאמן כדי לשמוע את משנתו להמשך הדרך. עם זאת, מי שעמד על קשר עם קטש לאורך התקופה הוא יו"ר הוועדה המקצועית, עמוס פרישמן, ששוחח עם קטש מספר פעמים, אך המאמן לא זומן לפגישה שעניינה המשך דרכו בנבחרת.

"יש מאבקי כוח מאוד קשים", אומר גורם באיגוד, "אנשים לא מסוגלים למחול ולסלוח על מה שעודד עשה. זאת המציאות. ליענקל'ה (בן שושן, מנכ"ל האיגוד) יש את המועמד המועדף עליו, לעמירם (הלוי, יו"ר האיגוד) יש את המועמד שלו, ויש גם את העמדות של פרישמן וכמובן של פיני גרשון, שמבחינתם אמורים להמליץ על השם הכי מתאים ברמה המקצועית. להגיד לך שהמינוי יהיה מקצועי נטו? את זה אני לא יכול להגיד לך. יש יותר מדי אגו ופוליטיקה מעורבים".

מי שצפוי לרשת את קטש על הקווים, כאמור, הוא גיא גודס מאמנה של מכבי ראשל"צ בשלוש שנים האחרונות. יש לציין, כי התכנית המקורית הייתה למנותו למאמן נבחרת העתודה, אך גם כאן הקורונה שיבשה את התכניות וגודס ימצא את עצמו כמאמן ה-18 של נבחרת ישראל.

* באיגוד הכדורסל העדיפו שלא להגיב