הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גודס: "אין צורך לאזרח. הסגל טוב מספיק"

מאמן הנבחרת אופטימי: "העפלה למונדובאסקט - מטרה עילאית"

רועי כהן
רועי כהן  22.11.21 - 18:00
תחילת כתבה

נבחרת ישראל פתחה את קמפיין מוקדמות המונדובאסקט, אליפות העולם בכדורסל. הנבחרת תשחק מול פולין ואסטוניה השבוע כחלק משלב המוקדמות הראשון, בבית בו נמצאת גם נבחרת גרמניה. לפני המוקדמות, גיא גודס וגל מקל דיברו עם התקשורת.

גיא גודס פתח את דבריו: "אנחנו רוצים לפתוח את הקמפיין ברגל ימין מול פולין בבית. שמחים שיהיה קהל ואווירה טובה, זה חשוב לשחקנים. הנכונות בצד שלי, כשהגעתי לנבחרת ודיברתי עם הרבה שחקנים הרגשתי את הרצון להיות חלק מהנבחרת, לתרום ולייצג. זה משהו שבאמת מעורר המון הערצה וכבוד. גם אני הייתי שחקן נבחרת, כיף לראות את השחקנים. לדעתי זה שווה הכל.

גודס דיבר על אליפות העולם: "אין ספק שזאת מטרה עילאית מבחינתנו. אתגר גדול. יש לנו בית ראשוני קודם כל ואנחנו נצטרך לעלות מהבית הזה במיקום הכי גבוה. אחרי זה, בתקווה, יהיה את הפלייאוף. זאת פרוצדורה, לא זבנג וגמרנו. כל העולם משחק וכולם משחקים, זה הכי חשוב לנו. להתרכז בחלון הקרוב נגד פולין בבית ואז מול אסטוניה בחוץ. לשם אנחנו נכוון את כל האנרגיות והריכוז שלנו לשני המשחקים הקרובים. אחר כך יש לנו זמן להתארגן שוב, לכיוון חלון פברואר. זאת הדרך להסתכל על זה, להסתכל רחוק מדי מבלבל ולא נכון".

הוא התייחס לביקורת של יצחק פרי מהיום: "אני בנבחרת, אני לא מדבר על מכבי ראשון לציון כמו שגל לא מדבר על אנדורה או ים מדר על פרטיזן. אנחנו בנבחרת ישראל, כל אחד מגיע מהקבוצה שלו - בסיטואציה יותר או פחות טובה - אבל נבחרת היא אחת. כשאתה מגיע לנבחרת אתה מרוכז, לא משנה מאיפה אתה מגיע ועם איזה מטענים. כשאתה שם הכל בצד אתה מגיע למין מקום עם מלא אנרגיות חיובית במטרה אחת, הצלחת נבחרת ישראל. נקודה. כל אג'נדה אישית לא משנה ולא חשובה מבחינתי".

המאמן הלאומי דיבר על היעדרם של חלק מהשחקנים הבכירים: "הפורמט קיים, אין מה לעשות. ההתנגשות בין שני המפעלים קיימת ולדעתי לא תשתנה בקרוב. כל נבחרת מביאה את מי שהיא יכולה להביא, אין לנו מה לעשות עם זה. ההגעה של שחקני מכבי ת"א? ברור שעל הנייר זה נותן לנו עוד שחקנים איכותיים ברמת יורוליג בסגל. אבל אנחנו צריכים לנצח על המגרש. על הנייר זה עוזר, כן, אבל אנחנו צריכים לתרגם את זה מהנייר לעשייה על המגרש. ככל שיהיה סגל איכותי יותר, מן הסתם יהיה יותר קל לעשות תא זה".

גודס דיבר על מדר: "כל שחקן עושה התקדמות כזאת או אחרת, אין ספק. מדר משחק אצל המאמן הטוב באירופה, הסיטואציה עוזרת לו להיות טוב, מנוסה ובוגר יותר וזה חשוב לקריירה של כל שחקן. ים עבר פציעות קטנות, הגיע לכאן, מטופל ואני מאמין שהוא יהיה כשיר".

המאמן דיבר על תפקיד המתאזרח: "יש לנו סגל סופר איכותי שלא היה כאן הרבה שנים וגדל ביחד. שילוב של צעירים ושל ותיקים, התמהיל הנכון ביותר שיש, אני לא חושב שיש צורך. הגבוהים והגארדים שלי משחקים באירופה, לכל אחד יש ניסיון. אם הם הצליחו? למה לאזרח?".

עמדת הרכז: "יש לנו רכזים מצוינים. היחיד שיהיה חסר זה תמיר בלאט, כי אלבה ברלין משחקים בחמישי נגד מכבי. צריך להגיד תודה רבה למכבי תל אביב, אולי המועדון היחיד ששחרר שחקני יורוליג לקמפיין הזה. לא מובן מאליו. ג'ייק כהן ויפתח זיו ישחקו במשחק הזה, במשחק הבא גם רומן סורקין וג'ון דיברתולומיאו. זה היופי של העניין".

סגנון המשחק: "נמשיך באותו סגנון משחק. אין מה לשנות יותר מדי כשמשהו לא שבור. יש כאן שחקנים שמשחקים ביחד תקופה ארוכה וזה מאוד חשוב, יתרון גדול. אנחנו פשוט נשחק באותו סגנון, אולי חידודים לפה ולשם. אותה שיטה".

גם גל מקל התייחס לסוגייה: "אם קווין דוראנט היה רוצה להתאזרח היינו רוצים, אבל כמו שגיא אמר אני חושב שהאנשים כאן גדלו בשנים האחרונות, בעיקר אלו שמגיעים מהדור הצעיר יותר ועשו הישגים יפים. הם מגיעים לסוג של בשלות ביחד עם השחקנים הוותיקים יותר, בטח איתי ועם גיא פניני ששנים בנבחרת. זאת סוג של בשלות. תמיד יכול להיות יותר טוב, תמיד יכול להיות יותר גרוע".

מקל דיבר על הציפיות: "רוצים קודם כל לעלות, אין הבדל בין ניצחון לשלב הראשון וניצחון בשלב השני. כל משחק מאוד חשוב. כמו שגיא אמר, צריכים להתרכז קודם כל בפולין, אז באסטוניה ואז לחשוב על הדברים הבאים. אני מאמין בנו. בשיטת החלונות זה קשה, יש פציעות ולפעמים אנשים מגיעים או לא, אבל אנחנו במקום של בשלות ורוצים לעשות משהו גדול. זה מתחיל עכשיו במוקדמות אליפות העולם ובתקווה ימשיך בקיץ באליפות אירופה. אנחנו בשלים".

הרכז על הגעתם של שחקני מכבי ת"א: "רוב השחקנים שיחקו בנבחרת בעבר, גם אם למעט זמן. גם רומן סורקין היה איתנו פעם או פעמיים. יש שחקנים שמן הסתם התפקיד שלהם יכול להיות גדול יותר ממה שהיה בעבר. אני מרגיש שאנחנו חבורה מגובשת ומפרגנים אחד לשני, למדנו את היתרונות אחד של השני. כל אחד בחלונות הקודמים ידע מה הוא מביא, ויתר על האגו. זה שמצטרפים שחקנים, בין אם זה ממכבי, תומר גינת או אני שמגיעים מכל מיני מקומות, ברור שזה הכוח שלנו. עכשיו, יותר מבשנים עברו, יש הרבה שחקנים שמשחקים בחו"ל ברמה גבוהה בין אם זה ביורוליג, יורוקאפ, הליגה הספרדית או הצרפתית. ים משחק אצל המאמן הטוב באירופה, זה בונוס גדול לכדורסל שלנו ולנבחרת".

השחקן הוותיק דיבר על ההזדמנות לשחק בארץ: "חסר לי המשחק מול המשפחה והחברים, החום והאהבה. זה משהו שבשנים האחרונות אני נלחם עליו, למרות שהיו פציעות ובכמה מקרים הגעתי אחרי תקופות בחוץ. זה אחד הדברים שאני הכי נהנה מהם בשלב הזה בקריירה".