הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא בכושר: "כאב הראש" של גודס בעמדת הרכז

מדר, מקל, זיו או דוברת. הצביעו: מי צריך לפתוח בחמישייה?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.11.21 - 20:00
תחילת כתבה

נבחרת ישראל ממשיכה בהכנות לקראת פתיחת קמפיין מוקדמות המונדובאסקט ועושה רושם ש"כאב הראש" העיקרי של גיא גודס יהיה בעמדת הרכז. כשהם נטולי תמיר בלאט וניב משגב, הכחולים-לבנים ייפגשו את פולין בחמישי עם ארבעה רכזים שנמצאים בכושר משחק פחות טוב ממה שהרגילו אותנו לראות. מי מהם צריך לפתוח בחמישייה? המספרים לפניכם, הצביעו בסקר שבסוף הידיעה.

ים מדר
רכז פרטיזן בלגרד פתח את עונת הבכורה מעבר לים בצורה נהדרת, יש שיגידו אפילו חלומית, אבל לאחרונה דעך מעט. למעשה, בחמשת המשחקים האחרונים במדי הקבוצה של ז'ליקו אוברדוביץ' בכל המסגרות, מדר שיחק 09:24 דקות בלבד למשחק, קלע 2.6 נקודות, מסר 0.4 אסיסטים ורשם ממוצע מדד נמוך של 0.2 נקודות למשחק. האם יקבל תפקיד מרכזי יותר בנבחרת? ימים יגידו.

גל מקל
כבכל עונה, גם את העונה הנוכחית רכז אנדורה הספרדית פתח באיחור. אלא שהפעם, יש לציין, יש לו נסיבות מקלות. ועדיין, מקל הספיק לשחק עם הקבוצה שמשחקת ביורוקאפ רק שלושה משחקים עד כה - בהם רשם 18 דקות למשחק, קלע 7 נקודות ומסר 4 אסיסטים. עם זאת, בסגל צעיר כמו זה שיש לגודס אין שני לניסיון שמביא איתו הרכז בן ה-33. האם זה יספיק כדי לפתוח בחמישייה או שמא מקל יצטרך לעשות הסבה לשחקן שעולה מהספסל בנבחרת?

יפתח זיו
לא צריך להיות גאון כדורסל כדי להבדיל בין יפתח זיו מלא הביטחון מגלבוע/גליל לבין הגרסה שלו במכבי ת"א, אבל במדי הנבחרת מי שהיה הישראלי הבכיר בליגה אשתקד יצטרך להתעלות - בטח בהתחשב במצב הרכזים של גודס. למעשה, זו הזדמנות עבורו להוכיח למכבי ת"א שניתן יהיה להשתמש בו יותר - בעיקר בזירה האירופית - לאחר שקיבל עד כה 4 דקות למשחק בלבד ביורוליג. בליגה, זיו העמיד ממוצעים של 7.9 נקודות ב-20 דקות למשחק במדים הצהובים.

נועם דוברת
מבין כל הרכזים, דווקא רכז העתיד של הנבחרת מגיע בכושר אולי הכי פחות טוב לחלון נובמבר. דוברת, שמתאושש מפציעה במרפק, הוא חלק מהותי מפתיחת העונה הקשה במיוחד שעוברת מכבי ראשל"צ. הוא משחק כמעט 23 דקות למשחק, קולע 5 נקודות בלבד בממוצע ומוסר 2.7 אסיסטים - אבל מה שמספר את הסיפור יותר מכל זו עמודת האחוזים ל-2, שעומדת על 0 אחוזים אחרי שבעה משחקים. האם גודס, שרואה את הדעיכה של דוברת מהכי קרוב שיש, יסמוך על הרכז שלו אחרי פתיחת העונה הזו?

הצביעו בסקר >>