הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עמוס פרישמן: "קשה לראות שיוצאים ככה נגד מאמן לאומי"

צפו. יו"ר הוועדה המקצועית בראיון ל-"5 באוויר": "אלבה העמידה את בלאט וזוסמן במצב לא נוח"

מערכת אתר ערוץ הספורט (צלם: אלן שיבר)
מערכת אתר ערוץ הספורט (צלם: אלן שיבר)  25.11.21 - 16:00
תחילת כתבה

נבחרת ישראל פותחת מחר (חמישי) את קמפיין המוקדמות לאליפות העולם בכדורסל, בה הנבחרת תפגוש את פולין ואסטוניה. לפני הקמפיין יושב ראש הוועדה המקצועית באיגוד הכדורסל, עמוס פרישמן, התראיין ל-5 באוויר שלנו ודיבר בהרחבה על גיא גודס, מאמן הנבחרת שמתמודד עם ביקורת מצד קבוצתו מכבי ראשון לציון.

פרישמן, יו"ר הוועדה המקצועית באיגוד הכדורסל, התייחס למועמדות האפשרית לראשות האיגוד בעתיד: "אני אוהב את הספקולציות השונות. מעולם לא הצהרתי ולא אצהיר עכשיו שאני רוצה להיות יושב ראש איגוד הכדורסל. הרצון שלי לא רלוונטי. לא טיפלתי בנושא מעולם, אני לא מטפל בנושא. אני לא נפגש עם אנשים. יש יו"ר לאיגוד, אני לא מתעסק עם זה, זה לא מעניין אותי. מספיק עם הספקולציות האלה. כרגע לא מעניין אותי להיות יושב ראש איגוד הכדורסל. מה זה רלוונטי? אני שואל שאלה אחרת: אמרתם שאתם רוצים לדבר על הנבחרת, מה הקשר? בואו נתקדם. יש יו"ר לאיגוד, אני לא מתעסק עם זה ולא אתעסק עם זה עד שהוא יסיים את תפקידו".

פרישמן דיבר על ההחלטה לא להמשיך עם עודד קטש: "קטש לצערי לא המשיך, רציתי שימשיך ואמרתי זאת בעבר. אני לא קובע לבד. תשאלו את מי שלא רצו אותו. אני רציתי שקטש ימשיך. אמרתי ואני אומר שוב שאני לא יודע, הסיפור של עודד קטש נגמר. יש עכשיו מאמן, גיא גודס. פיני גרשון רצה שקטש ימשיך, גם אני. בגלל שרציתי שקטש ימשיך, וכולם יודעים את זה, אשאל שאלה: אם היית תובע את ערוץ הספורט, היית יכול להמשיך לעבוד בו? אני לא הודעתי לקטש שום דבר על ביטול החוזה שלו".

פרישמן דיבר על מאמן הנבחרת החדש, גיא גודס, ועל כפל תפקידיו במכבי ראשון לציון והנבחרת: "אמרתי את זה ליצחק פרי ומאוד כעסתי אתמול כשהסיפור של פרי יצא. מצד שני צריך להבין שאני יכול לדבר רק במישור של יו"ר האיגוד, אני לא יכול להתערב בעניינים בין ראשון לגיא. היה לי קשה לקרוא את זה בשבוע שבו הנבחרת מתחילה קמפיין, שבצורה כזאת יוצאים נגד המאמן הלאומי. זה לא קשור אליי, זה חרה לי. לשמחתי הרבה, בכנות, גיא לא מושפע מזה ב-95%. לא ב-100%, אבל לגיא יש עור של פיל וזה עבר לידו".

יו"ר הוועדה המשיך: "בטח שזה כואב לו, אבל זה לא ישפיע במאומה על הנבחרת. אני לא מבין מה יצא לפרי מהכתבה הזאת. אני לא יודע מה ההסכם של גיא וראשון. אני לא קובע לפרי שום דבר, זאת זכותו. הוא מנהל את ראשון ומביא את הכסף. במסגרת תפקידי, כיושב ראש הוועדה המקצועית באיגוד, היה נכון משהו אחר. מה יצא מהכתבה הזאת? פרי מינה מאמן חדש? אני יודע שפרי רוצה שגיא ילך הביתה, אבל הוא לא ילך. למה שהוא ילך?".

"אני לא יודע מה יש בהסכם, מה אנחנו, סמרטוטים? יחתמו איתנו ויזרקו אותנו? אם אתם רוצים להפר את ההסכם תגיעו להבנות. אם הצלחתם מצוין, אם לא יש בעיה. זה א'-ב', לקיים הסכמים. ברגע שאני לוחץ למישהו את היד אני אכבד את זה, ימות העולם. היית יכול לחכות עם הכתבה הזאת עוד שבוע. אני יודע מה הוא רוצה, לא נולדתי אתמול, אבל הוא לא השיג שום דבר".

פרישמן דיבר על גודס: "ראיתי אותו אתמול והיום באימונים. 100% חיוביות, חייך, ראיתי אותו מחייך באימונים. אני לא רוצה לדבר על התקופה שלו בראשון לציון, יש לנו משחק בחמישי. אני לא רוצה להפוך את המשחק בחמישי לבעיות בין גיא גודס ומכבי ראשון לציון. לא רוצה".

יו"ר הוועדה המקצועית התייחס לניגוד העניינים בין מאמן הנבחרת ומאמן קבוצה: "מהיום שבו נכנסתי לתפקיד אני חושב שמאמן, כמו שחקן, צריך לאמן קבוצה ונבחרת במקביל. הוא צריך להיות בכושר, כמו שחקן, בכושר משחק וניהול משחק. נבחרת ישראל נפגשת אולי פעמיים-שלוש בשנה. לא הגענו לשום נקודה שלילית עם המאמן. זה לא משפיע על גיא, הוא אדם חזק. אני מכיר את הבחור ולא רוצה להתערב בין ראשל"צ לגיא. יצחק פרי לא אלוהים, הוא אמר? אז אמר. אני אומר שגיא מאמן מצוין, בואו נשפוט אותו אחרי משחקי הנבחרת".

על פולין אמר פרישמן: "אני לא חושש בגלל גיא, אלא בגלל מי שישחקו מולנו. הנבחרת מחויבת, האווירה מדהימה, כולם רוצים להצליח. האולם יהיה מפוצץ. תהיה אווירה מדהימה, אני אופטימי ומאמין שננצח".

מאוחר יותר, הוא דיבר על שאלת הרכז הראשון: "יש מאמן, אני לא מתעסק בזה. כשנכנסתי לתפקיד, כיושב ראש הוועדה המקצועית, אמרתי שלכל אחד יש הגדרת תפקיד. המאמן יאמן, מנהל הקבוצה ינהל ואני אגרום להכל לעבוד ביחד. אני לא יורד לרזולוציות כאלה"

פרישמן הציב מטרות: "לנצח בחמישי ואחרי זה לנצח בראשון בבוקר. זה מה שאני רוצה. אני לא יודע איזה פולין אנחנו הולכים לקבל, אי אפשר לדעת. לא יודעים מי מגיע או לא מגיע. הנבחרת שלנו כל כך מוכשרת שהרבה בידיים שלנו. אני לא חושב שהיום יש מישהו כמו בעבר שמוגדר כמוביל, מי שיקלע 30 נקודות וכל השאר משלימים. יש כאן תלכיד. גיא פניני או גל מקל יכולים להיות מנהיגים עם הניסיון שלהם. גל מוגדר כקפטן הנבחרת. נהיה בסדר. אני מאמין שים מדר ישחק בחמישי. הוא עשה בדיקת כשירות והוא בסדר, אני מקווה. עשה בדיקת MRI ואני מקווה שהכל יהיה טוב".

על אי הגעתם של זוסמן ובלאט הוסיף: "ניסינו לעשות הכל, צריך רצון מהצד השני. ניסינו לשחרר אותם למשחק השני, הגרמנים העמידו אותם במצב לא נוח - אמרו שהם יכולים ללכת, אבל. אתה יודע, לא רצינו לשים אותם שם. יש לי יתרון אחד, אני אמיתי. תנו לי לנצח משחק כל שבוע, השאר לא מעניין אותי".