הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יפתח זיו: "נמצא בסיטואציה שונה ממה שציפיתי"

התהליך במכבי ת"א ("קרו דברים פחות נעימים") והשאיפות בנבחרת ("יודעים מה המטרה ורוצים להגיע לשם"). רגע לפני המפגש עם פולין במוקדמות אליפות העולם, צפו ביפתח זיו בראיון ל"מגרש פתוח"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.11.21 - 13:30

תגיות: יפתח זיו

תחילת כתבה

נבחרת ישראל לא מגיעה המצב האידיאלי לחלון הראשון של מוקדמות אליפות העולם. ים מדר וגל מקל חוזרים מפציעות, תמיר בלאט ויובל זוסמן לא שוחררו מאלבה ברלין ודני אבדיה בעיצומה של עונה מעבר לים. לתוך החלל הזה אמור להיכנס, בין השאר, יפתח זיו, שעשה בקיץ את קפיצת המדרגה למכבי ת"א, אבל עדיין לא מצליח לבוא לידי ביטוי אצל הצהובים. זיו הוא בין השחקנים היחידים שכן שוחררו מקבוצת יורוליג לחלון, ומבחינתו לא משנה איפה הוא נמצא, הוא שמח לתרום.

  • ב-19:00 ב-5SPORT: נבחרת ישראל מול פולין

"תמיד כיף להיות בנבחרת", הוא אומר בראיון ל"מגרש פתוח", אני מנצח בכל מצב כי אני שמח להיות בכל מקום, לתרום וליהנות. עכשיו אני בנבחרת, אז אני נותן את המאה אחוז שלי פה. הסיטואציה בנבחרת ברורה, גם אני מגיע אחרי איזושהי פציעה. כל שחקן שיעלה על המגרש, לא משנה אם זה עם קצת כאב או אחרי פציעה או בריא לגמרי, כולם יתנו את המאה אחוז. יש מספיק שחקנים טובים. בשנים האחרונות יש גרעין מאוד טוב. אם מישהו לא נמצא, יש אחר שישלים אותו ויתן תפוקה".

"הסיטואציה שלי קצת שונה משנים עברו", ציין זיו, "אני באיזשהו תהליך עם עצמי ומתקדם במקום שאני נמצא. אני פה בשביל לתרום ולתת מעצמי למען הנבחרת. אם צריך יותר, אתן יותר. אם יש דרישה של פחות, אני מתאים את עצמי למצב. הסיטואציה עכשיו זה שאני צריך לתת אקסטרה. יש פה דור של שחקנים טובים, עם רצון. אנחנו יודעים מה המטרה ורוצים להגיע לאליפות העולם. נבוא להילחם מול כל מי שבא. אין הנחות וקיצורי דרך. אנחנו יודעים מה אנחנו רוצים מעצמנו ואני מקווה שנעמוד בציפיות".

כמו לפני כל קמפיין, שוב עולה השאלה האם ישראל צריכה לאזרח שחקן כדי לשדרג את הנבחרת. התשובה של זיו ברורה: "יש לנו מספיק ישראלים טובים ואיכותיים. השחקן הישראלי ראוי ויכול לעמוד ולהתמודד עם שחקנים, לאו דווקא חושב שצריך להוסיף איזושהי תוספת 'לא ישראלית'. אני מאמין בשחקן הישראלי ובעבודה הקשה".

המשחק מול פולין יהיה הראשון של גיא גודס מאז מונה למאמן. "אני רואה הרבה דימיון בינו ובין קטש", ציין זיו, "בתקופת זמן כ"כ קצרה אין יותר מדי מקום לשנות ולנסות להמציא שיטה או את הגלגל מחדש. שיטת משחק ותרגילים שממשיכים פחות או יותר. גיא מבין את זה, יש לו הרבה ניסיון במקומות כאלו. זה משהו שהוא נכון דווקא לנבחרת. רוב השחקנים רצים כבר כמה שנים ביחד. זו גישה נכונה לסיטואציה".

זיו גם התייחס לסיטואציה אליה נקלע במכבי ת"א, בה הוא ממעט לקבל דקות והזדמנויות ביורוליג: "אני שמח על איפה שאני נמצא ושמח על התהליך שאני עובר. אני נמצא בסיטואציה שונה ממה שציפיתי ורציתי. קרו דברים פחות נעימים או כיפיים לשחקן כדורסל שפגעו בתהליך שהייתי בו. אני מאמין שאהיה במקומות יותר טובים בסיטואציה. כשאני אחזור לעצמי, אני ארגיש את זה ואני מקווה שגם האוהדים ירגישו את זה. אני עדיין לא אני".

"זה איזשהו תהליך שעברתי עם עצמי מבחינת ההתבגרות", המשיך זיו, "אם פעם הייתי רוצה תוצאות כאן ועכשיו ולהיות טוב ומוביל ומשמעותי, אני מקבל ומבין יותר מבעבר. זה לא משהו שקורה ביום. אני חתום במכבי ת"א לשנתיים ואני יודע שאני נמצא במקום טוב שנותן לי להרגיש טוב. גם בקבוצה יודעים מה עברתי בחודשיים האחרונים ונוח לי עם זה. אני עדיין לא אני עם המשחק שאני יכול לתת. סחבתי פציעה עוד מגביע ווינר ואני מרגיש את התמיכה והרצון של הקבוצה עם הסבלנות שלהם. זה מה שיעזור לי להתקדם. אני יודע איפה אני רוצה להיות ואני מאמין שזה יקרה".