הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

התרומה של מקל ופציעת גינת: בנבחרת מסכמים

שביעות רצון אחרי אסטוניה: "נרגשים לקראת החלון הבא". הפורוורד שנפצע יעבור MRI

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.11.21 - 07:10
תחילת כתבה

נבחרת ישראל תחזור היום (שני) לארץ כשהיא שמחה, מרוצה ובעיקר אופטימית להמשך הדרך, אחרי הניצחון באסטוניה, שהשלים חלון ראשון מושלם במוקדמות גביע העולם. ישראל ממוקמת כעת במקום הראשון בבית 4, והיא הנבחרת היחידה בבית שמחזיקה במאזן 0:2.

גם אמש, כמו נגד פולין, מי שהופיע הגדול במאני טיים היה גל מקל. מקל אמנם ידוע שומר נהדר, ומנהל משחק מצוין, אבל בגיל 33, הוא מוכיח שהוא יכול להתעלות גם באלמנט שפחות היה דומיננטי במשחק שלו: הקליעה. בשני המשחקים בחלון, הרכז רשם 5/6 מקשת השלוש, ורוב השלשות שתפר היו ברגעי ההכרעה. התפוקה שלו במשחק: 10 נקודות, 10 אסיסטים, ופלוס 18 כשהוא על המגרש.

"ניצחון מאוד מאוד קשה", אמר קפטן הנבחרת בסיום. "אמנם אין לאסטוניה כוכבים גדולים, אבל זאת נבחרת אינטנסיבית, שקולעת טוב מהשלוש, ואני מבסוט מאוד. זה היה ניצחון של אופי. הפסדנו באסטוניה בעבר, וזה ישב לנו בראש, בטח אחרי שהם ניצחו את גרמניה בחוץ, זה עוד יותר חידד אותנו". בנוגע להופעות האישית, הוא הוסיף: "אני אוהב לקחת על עצמי ברגעי ההכרעה, בשביל זה אנחנו משחקים, והלוואי שיהיו עוד משחקים כאלה".

המתאזרח, ג'ייק כהן, היה שותף לתחושות של חברו לנבחרת: "אסטוניה מקום שקשה לשחק בו, כבר הפסדנו פה בעבר. עשינו עבודה מצוינת, ונשארנו ביחד כשהדברים הלכו קשה. להיות עם מאזן 0:2 זו התחלה נהדרת, ואנחנו כבר נרגשים לקראת החלון הבא. אם נמשיך לשחק הגנה בצורה כזאת, נהיה במצב טוב".

בעניין אחר, בנבחרת חוששים שהפציעה של תומר גינת חמורה וישנו חשד לקרע בשריר דופן הבטן. הפורוורד צפוי לעבור היום בדיקת MRI עם נחיתת הנבחרת. כהן הביע את הדאגה שלו לחברו לנבחרת: "אני מתפלל לשלומו של תומר, אני מקווה שהוא בסדר".

גינת הוסיף גם את תחושת התסכול בנוגע למדבקות הנמצאות על הפרקט כגורם מסכן: "עוד שחקן שנפצע בגלל המדבקות, ואני מקווה שאנשים כבר יבינו שזה לא בטיחותי ושמשהו יקרה". צייץ כהן בהמשך: "פיב"א, אולי נעשה משהו בנדון? כמה עוד שחקנים צריכים להיפצע עד שהמדבקות יוסרו מהפרקט? אנחנו בשנת 2021, למה אי אפשר פשוט לעשות פרסום דיגיטלי על המסך, כמו שעושים עם לוח התוצאות?".