מוקדמות אליפות העולם 2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 גרמניה 6 5 1 425:474 11
2 פינלנד 6 5 1 446:474 11
3 סלובניה 6 4 2 482:506 10
4 ישראל 6 3 3 452:476 9
5 שבדיה 6 2 4 494:479 8
6 אסטוניה 6 2 4 470:415 8
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גודס: "מתמודדים עם קושי פיזי ומנטאלי"

מאמן הנבחרת לקראת צמד המשחקים: "זה חלון שונה. חלק מהשחקנים רק סיימו עונה, חלק אחרי פגרה וחלק עוד לא יודעים איפה ישחקו". מקל: "רוצים לחזור למסלול הניצחונות"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  26.06.22 - 18:01

נבחרת ישראל ממשיכה להתכונן לקראת צמד המשחקים מול פולין (30.6 בלובלין) ואסטוניה (3.7 ב"דרייב אין") במסגרת מוקדמות המונדובאסקט. היום (ראשון) קיימה הנבחרת מסיבת עיתונאים לקראת צמד המשחקים בחמישי ובראשון. מי שלא ייקח חלק במשחקים הוא אדם אריאל, שסובל מרגישות בברך ושוחרר הבוקר (ראשון) מסגל הנבחרת.

"כל חלון הוא חלון בפני עצמו", פתח גל מקל את מסיבת העיתונאים. "אנחנו רוצים לחזור למסלול הניצחונות, יש לנו עכשיו משחקים קריטיים ואנחנו צריכים ניצחון אחד כדי לעלות לשלב הבא. שניים זה עדיף. בשורה התחתונה אנחנו צריכים לבוא ולעשות את העבודה".

קפטן הנבחרת התייחס למשחק הקרוב מול פולין: "במשחק הראשון הם באו ופיצצו אותנו, היא קבוצה מאוד אינטנסיבית ואגרסיבית ונצטרך להיערך למשחק סופר פיזי. אם נוכל לעשות התאמה לאגרסיביות ולאינטנסיביות אז אני חושב שבסופו של דבר מבחינת איכות הכדורסל אנחנו לא נופלים מהם".

"אני מרגיש טוב לקראת המשחקים", המשיך הגארד. "אני חושב שהעובדה שנפצעתי בפברואר ועשיתי ניתוח בפברואר כן משחקת לטובתי. אני כבר חודשיים עובד באופן רציף עם הצוות של הנבחרת ומרגיש שאני מביא את עצמי בכושר טוב".

מאמן הנבחרת גיא גודס התייחס להכנות: "נגד פולין יהיה לנו משחק שונה לגמריי. יש להם שחקנים שלא היו כאן במשחק הקודם, מדובר בנבחרת שבבית היא מאוד חזקה ודומיננטית ותרצה להילחם כמו כולן לעלות לשלב הפלייאוף. אני חושב שלכל חלון יש את החיים שלו וראינו את זה בשני החלונות הקודמים. בנובמבר היה מוצלח יותר מבחינתנו, בפברואר פיספסנו לפחות ניצחון אחד. אבל קרה מה שקרה וצריכים להתקדם".

"זה החלון המשמעותי, לפחות ניצחון אחד ואנחנו עולים לפלייאוף", המשיך מאמן הנבחרת. "הרבה שחקנים הגיעו, כל אחד מהמקומות שלו. חלק מפגרות יותר ארוכות, חלק מפגרות פחות ארוכות, היה לנו קצת יותר זמן ליישר קו מבחינת כושר המשחק והדברים שאנחנו רוצים לעשות ואני מקווה מאוד שעד יום חמישי נבוא יותר מוכנים למשחק סופר קשה".
גודס דיבר על המצב של הנבחרת כרגע: "אי אפשר לנתח את הסיטואציה שיש עכשיו בשטח, חלק מהשחקנים במשא ומתן, חלק עוד לא יודעים איפה ישחקו. אבל זה מה שמחייב אותם להתרכז, להתאמן טוב. אפשר להתייחס לזה מחוץ לאימונים אבל כשמתחיל האימון צריכים להיות מרוכזים במטרה".

"כשבאים לחלון כזה, יש יותר קושי מנטלי מאשר קושי פיזי", המשיך גודס. "ברור לי שחלק מהשחקנים מגיעים מפגרה קצת יותר ארוכה וחלק סיימו לא מזמן את העונה שלהם. זוסמן ובלאט מאוד חשובים לנו, הם רק סיימו את קרבות האליפות".

המאמן דיבר על האיכות שיש בנבחרת: "אני חושב שככל שיהיו שחקנים יותר איכותיים המצב יהיה יותר טוב. התפקיד שלי זה לבחור את השחקנים שנמצאים בכושר הכי טוב שיכולים להוביל את הנבחרת לניצחון. זאת השורה התחתונה, אני חושב שזה דבר מצוין, יש תחרות באימון וזה דבר מבורך. יש לנו מספיק גבוהים, כמעט בכל עמדה יש כמה שחקנים".