מוקדמות אליפות העולם 2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 גרמניה 6 5 1 425:474 11
2 פינלנד 6 5 1 446:474 11
3 סלובניה 6 4 2 482:506 10
4 ישראל 6 3 3 452:476 9
5 שבדיה 6 2 4 494:479 8
6 אסטוניה 6 2 4 470:415 8
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בלייזר ויפתח זיו מחוץ לסגל הנבחרת

השניים לא יתלבשו למשחק החשוב. גודס: "יפה או לא יפה - המטרה לנצח"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  29.06.22 - 21:27

נבחרת ישראל תפתח מחר (חמישי) את חלון יוני כשתפגוש את נבחרת פולין במסגרת מוקדמות אליפות העולם. הנבחרת של גיא גודס, שתפגוש את אסטוניה, זקוקה לניצחון אחד משני המשחקים כדי להעפיל לשלב הבא, כשהיא יודעת ששני ניצחונות יביאו את אותה לשלב הבא במצב טוב יותר לקראת שלב המוקדמות השני והמכריע.

כזכור, נבחרת ישראל התחילה את הקמפיין עם שני ניצחונות מול פולין ואסטוניה, אך אז ספגה שני הפסדים כואבים מול גרמניה, שפגעו במצבה לקראת השלב הבא. חשוב לזכור שהקבוצות גוררות איתן את המאזן לשלב הבא, כך שההבדל בין ניצחון אחד לשניים בצמד המשחקים הקרובים עשוי להיות מכריע בסופו של דבר להעפלה לאליפות העולם.

בינתיים, בסגל שפורסם היום למשחק מול הפולנים, יפתח זיו ועוז בלייזר מצאו את עצמם בחוץ. הסגל המלא:

באימון היום דיבר גודס על הדברים שהנבחרת תצטרך לעשות בשביל לנצח בפולין: "חושב שכמו כל הזמן, הדברים הקטנים יעשו את ההבדל. לשמור על הכדור, לסגור לריבאונד, ירידה טוב להגנה. לשחק בהתקפה מרווח עם סבלנות, להגיע לזריקות יותר קלות ומתוכננות, ולהלחם. מושלם זה לא יכול להיות בחלונות האלה כי כל אחד מגיע מסיטואציה שונה ועם סגנון משלו. כן רוח לחימה, כן לשחק ביחד, כן להיות חזקים מנטלית בכל רבע. המטרה בסופו של דבר לנצח את המשחק, יפה או לא".

המאמן המשיך ודיבר על הנקודות החשובות לקראת המשחק: "צריך לשלוט בקצב מההתחלה, לרוץ כשצריך. לשחק הגנה טובה ולהשתמש באיבודי כדור שלהם או בריבאונד ארוך כדי לנצל סלים קלים. גם כשמשחקים מהר יכולים לשחק בשליטה ואנחנו צריכים לעשות את זה. רבע אחרי רבע, זה לא יהיה נוקאאוט, כל הקבוצות בבית שוות. מי שתרצה יותר ותעשה את הדברים בצורה נכונה תנצח".

הנבחרת ביקרה היום במחנה ההשמדה מיידנק, גודס דיבר על הביקור: "זה היה סיור לא קל. חשוב לכולנו להבין מה העם שלנו עבר. תמיד אמרתי לכולם שמי שלא זוכר את העבר אין לו עתיד. היה חשוב לכולנו לראות את זה ולהעביר את המסר הלאה. מאמין שלכל אחד זה יושב בראש וננסה להביא את זה בפן החיובי, ללחימה ולרצון לנצח אחרי מה שהעם היהודי עבר פה".