ארשנסקי ומוקי חתמו באבסנברג הגרמנית

הישראלים יתחרו באחת הליגות הטובות באירופה. סמדג'ה: "זו הצלחה גדולה. אם נשתמש במונחי כדורגל - זה כמו לייצג את ברצלונה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  17.09.14 - 13:33
ארשנסקי, עובר לגרמניה
ארשנסקי, עובר לגרמניה
תחילת כתבה

שגיא מוקי וטומי ארשנסקי, שני ג'ודוקא נבחרת ישראל, חתמו היום (רביעי) בקבוצה הגרמנית אבסנברג. ארשנסקי, שסיים לפני מספר שבועות במקום החמישי באליפות העולם, יתחרה במדי הקבוצה הגרמנית במסגרת הבונדסליגה ואילו מוקי יתחרה במסגרת הבונדסליגה וגם בגמר ליגת האלופות בסוף חודש דצמבר.

לאחר אליפות ישראל יטוסו מוקי והמאמן הלאומי אורן סמדג'ה לליגת האלופות שתיערך ברוסיה, לתחרות שנחשבת ליוקרתית ביותר באירופה ברמת המועדונים, כאשר שש הקבוצות הטובות באירופה נאבקות על התואר הנכסף.

על פי סמדג'ה, אבסנברג נחשבת כיום לקבוצה החזקה ביותר באירופה, כאשר משתייכים אליה בעיקר מדליסטיים אולימפיים ומדליסטיים מאליפויות העולם. "אם נשתמש במונחי כדורגל - זה כמו לייצג את ברצלונה", הסביר המאמן הלאומי.

מוקי התחרה במהלך העונה שעברה במדי הקבוצה האוסטרית הגלקסי טייגרס, אך ביטל את החוזה לטובת הצטרפות למועדון הגרמני, שמעניק לו שכר הרבה יותר גבוה. אגב, גם גולן פולק חתום בליגה הגרמנית, ולגבי אורי ששון - סמדג'ה קיבל לגביו פנייה מהגלקסי טייגרס האוסטרית.

"ההחתמות הללו מעידות על איכות הספורטאים שלנו, שמסמנים את הספורטאם הישראלים", אמר סמדג'ה לאתר ערוץ הספורט. "הספוטראים שלנו צעירים, עדיין לא הגיעו לבשלות, אבל אנחנו בדרך הנכונה וזה מעיד על עבודת עומק גדולה מאוד עם הספורטאים. זו הצלחה גדולה שלי, שלהם ושל איגוד הג'ודו".

"לגבי מוקי, אני חושב שהרצון להחתים ג'ודוקא שלא זכה במדליה באליפות העולם, ועדיין לא פרץ, מעיד על הרצון שלהם להתקשר לספורטאי צעיר. אני כמאמן הנבחרת וכמאמן אישי של מוקי חושב שזה דבר חשוב מאוד לרזומה שלו", סיכם מדליסט הארד מברצלונה 1992.