שתי מאמנות זרות יחברו להרשקו בנבחרת הנשים

בוניש הגרמניה וטנאקה היפנית יצטרפו לצוות. "תוספת כח משמעותית"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  10.11.16 - 10:43
בוניש. אלופה האולימפית מאתונה (getty)
בוניש. אלופה האולימפית מאתונה (getty)

תגיות: ג'ודו

תחילת כתבה

הצוות המקצועי של נבחרת הנשים בג'ודו בראשותו של שני הרשקו מתרחב. לערוץ הספורט נודע כי לקראת הקמפיין לטוקיו 2020, הרשקו החליט לצרף לצוות את איבון בוניש הגרמניה, האלופה האולימפית במשקל של עד 57 ק"ג מאתונה 2004, ומיקי טאנקה היפנית, שרשמה הישגים רבים בזירה הבינלאומית במשקל של עד 63 ק"ג, עד שפרשה לפני כשנה.

השתיים יחלו באופן רשמי את עבודתן בנבחרת בתחילת ינואר 2017. הן יגיעו לישראל בסוף דצמבר ויעתיקו את מגוריהן לארץ. אגב, בוניש כבר הייתה בישראל בשבוע האחרון, ואילו טאנקה תצטרף להרשקו ולנבחרת במחנה אימונים ביפן, אליו תצא הנבחרת בעוד עשרה ימים. חשוב להדגיש כי החוזה של השתיים הוא עד דצמבר 2020, דהיינו עד לאחר המשחקים האולימפיים בטוקיו, כשישנה כבר התחייבות ממנהל הספורט למימון הבאתן.

גם לבוניש וגם לטאנקה יש ניסיון באימון במדינותיהן. הגרמנייה הייתה המאמנת הראשית במרכז אימונים בפוטסדאם בשנים האחרונות וכן הייתה אחראית על הג'ודאים הצעירים-קדטים, ג'וניור ועד גיל 23- ממחוז ברנדנבורג, שמשתייכים לנבחרת הלאומית. היפנית, שאגב התחרתה מספר פעמים מול ירדן ג'רבי, שימשה כעוזרת מאמן במועדון הג'ודו של אוניברסיטת טסוקובה ומתחילת שנת 2016 היא מאמנת באחד ממועדוני הג'ודו ביפן (מועדון Ryotokuji).

"אחרי שזכינו במדליה אולימפית, למרות שהצלחנו, הבנתי שיש דברים שאני רוצה לעשות יותר טוב, יותר מקצועי ויותר מדויק. אחד מהדברים האלו הוא להביא לפה חומר אנושי שיש לו ידע באימון שאולי לנו יש פחות", הסביר הרשקו לערוץ הספורט, "להביא מישהי אירופאית מאוד חזקה ויפנית שיעזרו לחוד החנית שלנו, אבל יעבדו גם עם הדור הצעיר, כך שהן יעזרו לנו לבנות תשתית של ספורטאיות להמשך, זו תוספת כח משמעותית", המשיך.

"אני מעריך מאוד את שתיהן גם בתור ספורטאיות וגם בתור מאמנות. זה אומר המון ששתיים כאלה, שמגיעות ממעצמות ג'ודו, רוצות לעבוד בנבחרת ישראל. הן יודעות שנבחרת הנשים בג'ודו היא נבחרת חזקה ומובילה, כך שזה יכול להיות עבורן קרש קפיצה, גם הן יוכלו ללמוד ולהתפתח כאן".