אובדין סיים שביעי. קוכמן הודח בסיבוב ה-1

אכזבה לג'ודאים ביום השני של אליפות אירופה עד גיל 23 בישראל

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  12.11.16 - 13:41
קוכמן. הגיע לאליפות עם פציעה
קוכמן. הגיע לאליפות עם פציעה

תגיות: ג'ודו

תחילת כתבה

בנבחרת הישראלית קיוו להמשיך עם המומנטום החיובי של אתמול, בו קטפה שלוש מדליות (2 כסף וארד), אך הספורטאים בכחול לבן לא הצליחו להעפיל לשלבים המכריעים ביומה השני של אליפות אירופה עד גיל 23, שנפתח הבוקר (שבת) בהיכל קבוצת שלמה.

סלבה אובדין (100+ ק"ג) גבר באיפון בקרב הראשון שלו על מירצה קרויטורו הרומני, מה שהעלה אותו לרבע הגמר. שם פגש את ספיחקרס מהולנד, אלוף אירופה לקדטים מ-2014, והפסיד לו ביוקו. בכך, נשר הישראלי לבית הניחומים שם חיכה לו אולדסילאו טסיארפיצקי מבלארוס, שתוך פחות מדקה ריתק אותו והדיח אותו מהתחרות. אובדין סיים שביעי.

הפתעה מצערת הגיעה מכיוונו של לי קוכמן (עד 90 ק"ג), שהודח כבר בסיבוב הראשון ע"י נמנג'ה מאג'דוב מסרביה. הישראלי, שזכה במדליית ארד באליפות אירופה עד גיל 23 ב-2014, צבר ארבעה עונשים, שמהווים פסילה, 18 שניות לפני תום חמש הדקות. חשוב לציין כי קוכמן סחב עימו פציעה בקרסול. כחלק מהטיפול עליו לנוח באופן מוחלט ובצוות המקצועי החליטו להמתין עם זה רק אחרי האליפות.

ענבר לניר (עד 70 ק"ג) ניצחה באיפון בקרב הראשון שלה את מרגית דה ווגד מהולנד, אך נכנעה בסיבוב השני לאמילי סוק מדנמרק. בר פרין (עד 70 ק"ג) נעצרה כבר בקרב הראשון שלה, כשהפסידה בעונשים (0:2) לאוולין ברנדסן ההולנדית.

רז הרשקו (עד 78 ק"ג), אלופת אירופה לקדטיות 2015, גם כן הפסידה בקרב הראשון שלה לקרלה פרודן מקרואטיה, אלופת העולם לקדטיות מ-2015. הישראלית אומנם נראתה טוב במהלך כל הקרב ואף הייתה ביתרון של עונש, אך כשלושים שניות לפני סיום ארבע הדקות הצליחה יריבתה להפיל אותה בווזארי, מה שהכריע את הקרב.