טל פליקר זכה במדליית זהב באבו דאבי, ההמנון לא נוגן

פתיחה חלומית למשלחת בגראנד סלאם. הישראלי, שמתחרה תחת דגל האיגוד העולמי, ניצח יריב מאזרבייג'אן במשקל של עד 66 ק"ג, אבל לא זכה לשמוע את ההמנון הלאומי בגלל המקום בו נערכת התחרות. הישג גדול לגילי כהן שזכתה במדליית הארד (עד 52 ק"ג)

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  26.10.17 - 16:14

תגיות: ג'ודו

תחילת כתבה

טורניר הגראנד סלאם באבו דאבי נפתח היום (חמישי) עם הישגים נהדרים לג'ודו הישראלי. טל פליקר זכה במדליית הזהב (עד 66 ק"ג), גילי כהן זכתה במדליית הארד (עד 52 ק"ג). בטורניר משתתפים שישה ג'ודאים ישראלים, שמתחרים ללא דגל ישראל וללא סממנים ישראלים, אלא תחת איגוד הג'ודו העולמי- IJF.

פליקר רשם הישג נדיר ונקודות דירוג חשובות לא פחות אחרי שניצח בגמר את מדליסט הארד מאליפות העולם, האזרי ניז'את שחיליזאדה. פליקר גילה עליונות לכל אורך הקרב וזה בניצחון מוצדק. למרבה הצער, בשל העובדה שהג'ודאים לא מתחרים תחת הדגל הישראלי, גם ההמנון הלאומי לא נוגן באולם.

הישראלי העפיל לגמר בזכות ניצחון בתוך הארכה על ילדוס זוקאמנוב הקזחי. חצי הגמר היה שקול ברובו ובסיום הזמן החוקי, לוח התוצאות הראה עונש לכל אחד מהמתמודדים. דקה ו-18 שניות בתוך תוספת הזמן ובתום 5:18 דקות מתחילת ההתמודדות ספג הקזחי עונש שני.

צפו בפליקר בטקס חלוקת המדליות >>>

גילי כהן הבטיחה את הארד אחרי שניצחה את ג'ואנה ראמוס הפורטוגלית. מדובר במדלייה ראשונה עבור הישראלית השנה אחרי שבעונה שעברה היא זכתה בארבע מדליות.

כהן העפילה אוטומטית לסיבוב השני, שם גברה בוואזרי על ליאנדרה פריטאס הפורטוגלית. ברבע הגמר הישראלית גילתה עליונות על אווילין טסקאופ משוודיה, וניצחה אותה בזכות שלושה ווזארי. בחצי הגמר, כהן הפסידה לאלופת אירופה ב-2015 ו-2016, שרלין ואן סניק.

צפו בניצחון של גילי כהן>>

 

שירה ראשוני (עד 48 ק"ג) הגיעה הכי קרוב שאפשר לפודיום, אך הפסידה לפאולה פארטו הארגנטינית בקרב על הארד. ראשוני פתחה טוב את הטורניר עם ניצחון באיפון על עזיזה צ'יאקיר ממרוקו, שסירבה ללחוץ את ידה של הישראלית. ברבע הגמר פגשה ראשוני את אירנה דולגובה הרוסיה ו-17 שניות לסיום 4 הדקות ספגה הישראלית את עונשה השלישי, שגרם לפסילתה וניצחון של הרוסיה. בעקבות כך, ראשוני נשרה לבית הניחומים, שם ניצחה בווזארי את סבינה גיליאזובה מרוסיה, אך כאמור הפסידה לאחר מכן בקרב על המדליה.

נועה מינצקר (עד 48 ק"ג) הפסידה בוואזרי בקרב הראשון שלה לג'ואנה דיוגו הפורטוגלית, בעוד דניאל בן דוד (עד  60 ק"ג) הודח בקרב הראשון שלו שאחרי שהפסיד באיפון לארמין פאפנאשווילי הגיאורגי לאחר 2:46 דקות. ברוך שמאילוב (עד 66 ק"ג), כאמור, ניצח בקרב הראשון שלו באמצעות איפון את קוג'יקבר מאוזבקיסטן, אך הפסיד בסיבוב שלאחר מכן את ילדוס הקזחי, שהטיל אותו בווזארי.