הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בגיל 26: טומי ארשנסקי החליט לפרוש מג'ודו

הישראלי זכה בארד באל' אירופה ב-2013: "מסיים בראש מורם"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  15.12.17 - 10:16
תחילת כתבה

הג'ודוקא בן ה-26 טומי ארשנסקי החליט לפרוש מפעילות ספורטיבית ולתלות את חליפת הג'ודו שלו. ארשנסקי, שהשתתף במשחקים האולימפיים בלונדון 2012, לא הצליח להגיע למשחקים האולימפיים בריו בקיץ 2016.

לאחר לבטים רבים, החליט לחזור למזרן הג'ודו והשתתף במהלך השנה האחרונה במספר תחרויות, אך החליט כאמור לסיים את קריירת הג'ודו שלו. את הישג השיא שלו רשם בשנת 2013 - מדליית ארד באליפות אירופה שהתקיימה בבודפשט . שנה לאחר מכן, ב-2014, הוא סיים חמישי באליפות העולם.

"אחרי 16 שנים שאני נמצא בענף החלטתי לסיים ולהתפנות 100 אחוז לאימון ילדים להעביר את הידע לדור הצעיר", סיפר ארשנסקי לערוץ הספורט והוסיף: "אני מסיים בראש מורם ובהחלטה שלמה בתור ספורטאי אולימפי,חמישי באליפות העולם ומדליית ארד באליפות אירופה, הייתי 8 שניות ממדליה באליפות עולם. אני רוצה להודות קודם לאישתי ולמשפחה שלי על התמיכה הגדולה לאורך כל השנים. למאמני האישי/אבא פבל ארשנסקי, לצוות המעולה שמוביל את הנבחרת החזקה שיש לנו , לאורן סמדגה המאמן הלאומי שימשיך לעשות את העבודה כמו שהוא יודע. למשה פונטי על כל התמיכה, ג'ודו בשבילי זה דרך החיים".

"לטומי יש רזומה ששיך לספורטאי העלית של ספורטאי מדינת ישראל וכך צריך לזכור אותו", אמר מאמן נבחרת הגברים אורן סמדג'ה לערוץ הספורט. "לצערי לטומי לא היה גוף שתמך בו כלכלית (ספונסר). אני בטוח שאם היה לו ספונסר שילווה אותו לטוקיו 2020, טומי היה ממשיך. אני מבין את ההחלטה שלו לפרוש ומאחל לו הרבה הצלחה בחיים האישיים.

"כחלק מההתעסקות שלי בספורטאי הנבחרת, הצלחתי לגייס ספונסרים למספר ספורטאים - גולן פולק, שגיא מוקי, ברוך שמאילוב, טוהר בוטבול וכרגע בשלבים מתקדמים לעוד ספורטאי בנבחרת. אני מודע לשילוב של ספונסר שמלווה ספורטאי ולהצלחה שלו בזירה העולמית וחבל שלטומי זה לא צלח".