צפו: שמאילוב זכה במדלית ארד בדיסלדורף

גרנד סלאם: הישראלי (עד 66 ק"ג) גבר בווזרי על יריב רוסי. פליקר הפסיד ברבע הגמר

עינת הירש
עינת הירש  23.02.18 - 19:56

תגיות: ג'ודו

תחילת כתבה

הישג לברוך שמאילוב. הג'ודאי הישראלי (עד 66 ק"ג) זכה הערב (שישי) בארד בגרנד סלאם דיסלודרף היוקרתי לאחר שניצח במאבק על המדליה מבית הניחומים. בקטגורית משקל הזהה, טל פליקר הפסיד ברבע הגמר ליריב ממונגוליה.

שמאילוב ניצח את יאקוב שאמילוב הרוסי בזכות ריתוק שהעניק לו ווזארי אחרי יותר מ-8 דקות של קרב. שני הספורטאים לא הצליחו להשיג הכרעה אחרי ארבע דקות ונכנסו לניקוד זהב כאשר שמאילוב סחב שידו (עונש) על ירידה לא חוקית לקרקע על מנת להעביר זמן.

מאמן נבחרת ישראל אורן סמדג'ה דחף את הספורטאי שלו לאורך כל הקרב ועודד אותו, עד ששמאילוב הצליח לנצל טעות של היריב הרוסי שביצע תרגיל לא טוב ונכנס לריתוק. אחרי עשר שניות הוא השיג את הניקוד הדרוש לניצחון. "היתה תחרות קשה ומתישה ואני שמח לעמוד על הפודיום. אני מרגיש טוב ועם הפנים קדימה", אמר שמיילוב.

בקרב הראשון של טל פליקר המדורג ראשון בעולם, פגש בסרג'יו אולייניק הפוטוגלי אותו ניצח, והתגבר גם על יריב מקירג'יסטן ארתור, אך הפסיד בקרב השלישי לקנזו טגאווה היפני ובקרב על הניחומים נוצח ע"י לארקמביאר באטוגטו המונגולי. פליקר סיים את התחרות במקום השביעי.

הנציגים הישראלים ימשיכו להתחרות בשבת, אז טוהר בוטבול (73 ק"ג) ושגיא מוקי (81 ק"ג) יעלו על המזרן לקרבות שלהם. התחרות תיחתם בראשון, עם המדליסט האולימפי אורי ששון (100+ ק"ג), פיטר פלצ'יק (100- ק"ג) ולי קוכמן (90- ק"ג).