סמדג'ה: אם תהיה מדליה אחת, נהיה מאושרים

בנבחרת הג'ודו מנמיכים ציפיות לקראת אליפות אירופה בארץ?

עינת הירש
עינת הירש  15.04.18 - 14:12

תגיות: ג'ודו

תחילת כתבה

רגע לפני פתיחת אליפות אירופה בג'ודו בישראל ב-26 באפריל, נבחרות הנשים והגברים קיימו היום (ראשון) אימון פתוח וסיפרו על ההכנות לאירוע, הצפיות הגדולות והקרבות לעיניי בני המשפחה והחברים.

יושב ראש איגוד הג'ודו, משה פונטי: "כל תחרות גדולה מרגשת אותי ואליפות אירופה בישראל עוד יותר מרגשת אותי. יש לספורטאים שלנו הזדמנות להראות לכל עם ישראל כמה הם טובים. מבחינת ציפיות, יש גם ציפיות הפקתיות על מנת שנוכל לקיים בעתיד תחרויות נוספות כמו גראנד פרי וגראנד סלאם ואפילו אליפויות עולם. מבחינה מקצועית, אנחנו כמובן שואפים להביא כמה שיותר מדליות".

מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו, מתרגש: "אנחנו משתדלים להתמקד ביום יום. לחץ? בכל דבר אפשר למצוא את השלילי ואת החיובי. תמיד יש תירוצים. אנחנו משתדלים להתמקד בדברים החיוביים. אני לא סופר מדליות, יבשת אירופה היא החזקה בעולם. אם נסיים עם מדלייה, אהיה מאוד מרוצה".

מאמן הגברים, אורן סמדג'ה, הוסיף: "אנחנו אחת הנבחרות החזקות בעולם. יש לנו חמישה ספורטאים שמועמדים יותר למדליה. יש ציפייה ממני, מהקהל, מהתקשורת, מכולנו. בגלל שזה בארץ יש אווירה שכולם יזכו, אבל זה לא ככה, זה מאוד קשה. אם תהיה מדליה אחת נהיה גם מאושרים ושמחים".