הנבחרת תעלה עם סממנים ישראלים באבו דאבי

הישג פוליטי: איגוד הג'ודו העולמי אישר את הדגל וההימנון. פונטי: "וייזר הוכיח שהוא ידיד אמת של ישראל"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  03.09.18 - 16:12
תחילת כתבה

הישג פוליטי חשוב לספורט הישראלי. איגוד הג׳ודו העולמי הודיע היום (שני) כי נבחרת ישראל בג׳ודו תתחרה בגרנד סלאם אבו דאבי עם הדגל הישראלי והימנון התקווה. התחרות היוקרתית תתקיים ב-25 באוקטובר.

״איגוד הג׳ודו העולמי שמח להודיע כי בעקבות השעיית התחרויות בטוניס ובאבו דאבי, הודיע איגוד הג׳ודו של אבו דאבי במכתב רשמי לאיגוד הג׳ודו הישראלי כי כל המדינות שישתתפו בתחרות יעשו זאת בתנאים שווים, ויוכלו להציג את הסמל הלאומי שלהן ואת ההמנון, כולל ישראל״, כך נכתב בהודעה הרשמית של איגוד הג׳ודו העולמי.

יו״ר איגוד הג׳ודו הישראלי, משה פונטי, ברך על הצעד ועל ההחלטה והודה ליו״ר איגוד העולמי מריוס ויזר: ״מריוס ויזר הוכיח כי הוא ידיד אמת של איגוד הג׳ודו הישראלי ולא חושש לנקוט צעדים מרחיקי לכת לטובת הספורט כולו, מגיעה גם תודה לאיחוד האמירויות שהראו שאפשר לעשות צעדים אמיצים והוכיחו כי הספורט יכול לקרב בין אנשים״.

בנוסף הודה פונטי לשרת הספורט מירי רגב שפעלה רבות בנושא: ״שרת הספורט עשתה פעולות רבות מאחורי הקלעים כדי שנוכל לשאת את הדגל שלנו בגאווה, ואני שמח שהיא עזרה לנו כדי שנוכל להתחרות בתנאים שווים. פעלנו במשך תקופה ארוכה, מעל לשנתיים, כדי שנוכל להגיע להישג הזה, הסכמתי לספוג ביקורות כי ידעתי שלטווח ארוך, בעזרת ערוצים שקטים, נוכל לשאת את דגל ישראל בכל מקום. אני שמח, מאושר וגאה״.

מירי רגב, שרת התרבות והספורט, אמרה: "אני שמחה שמאבקנו נשא פרי. עכשיו אנו מייחלים להנפת הדגל והשמעת ההמנון שלנו על אדמת אבו דאבי. מדובר בהחלטה היסטורית בעלת משמעויות מרחיקות לכת ופורצת דרך. מתחילת הדרך הבהרתי כי יש להפריד בין ספורט לפוליטיקה ואין כל מקום להדיר ולהפלות את ספורטאינו".

כידוע, הנבחרת הישראלית התחרתה פעמיים באבו דאבי ללא סממנים ישראליים וזכתה בלא פחות משבע מדליות, ביניהן מדליית זהב של טל פליקר אשתקד.