גולן פולק פרש, צפוי להיכנס לצוות הנבחרת

הג'ודאי, שהשיג מדליה באליפות העולם, יקבל תפקיד בקדטים

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  19.10.18 - 12:35
פולק תולה את החלוק
פולק תולה את החלוק

תגיות: גולן פולק

תחילת כתבה

12 שנות קריירה הגיעו לסיומן: גולן פולק החליט לפרוש מפעילות תחרותית. אחרי שבחודשים האחרונים העניין היה באוויר, הג'ודאי החליט בימים האחרונים לעשות את הצעד ולהודיע על פרישה, ומיד לאחר שהודיע זאת למאמן הנבחרת אורן סמדג'ה, קיבל ממנו הצעה להיכנס לצוות האימון הרחב של הנבחרת. פולק, שצפוי לקבל תפקיד משמעותי בנבחרת הקדטים, שוקל בחיוב את ההצעה, כשבנוסף מנהל חמישה סניפים של מועדון הג'ודו שלו בצפון הארץ.

פולק בן ה-27 יצג את ישראל פעמיים במשחקים האולימפיים- בלונדון 2012 ובריו 2016 בקטגוריית משקל של עד 66 ק"ג. בלונדון הוא הודח בקרב הראשון שלו ובריו נחל אכזבה כשלא הצליח לעבור את הקרב הראשון שלו מול יריב שעל הנייר היה אנדרדוג מולו. הישג השיא שלו היה זכייה במדליית הארד באליפות העולם ב-2015 תוך כדי שהוא גובר על האוקראיני גיאורגי זאנטרייה, אחד הג'ודאים הבולטים במשקל עד היום ואז היה מדורג ראשון בעולם. מעבר לכל יש לו עוד עשרות מדליות מהטורנירים השונים בסבב.

"אני מאוד שלם עם הקריירה שלי. בתור ספורטאי לא התפשרתי, נתתי מעצמי את הכל ואם זאת התוצאה הסופית אני יוצא שלם. הייתי יכול אולי לעשות יותר משהו התפספס לי בשני המשחקים האולימפיים אבל בסך הכל אני שמח שאני יוצא בתחושה טובה ולא עם מועקה מהקריירה", סיפר פולק לערוץ הספורט.

כאמור מאז ריו, הג'ודאי לא התחרה, התאמן לא באופן סדיר והתמודד עם פציעות טורדניות במרפק ובכתף. "אחרי ריו היה לי מאוד קשה לחזור להתאמן. נתתי את כולי לאולימפיאדה הזאת והיה לי מאוד קשה מה שקרה שם. חזרתי בסופו של דבר והרגשתי שאין בי את האש, הרגשתי חצי כח והבנתי שזה סוג של בזבוז זמן כי בספורט שלנו אם אתה במצב כזה אתה נשאר מאחור, הספורטאים בעולם מתקדמים וקשה להדביק את הקצב", אמר פולק.