סמדג'ה: "בטוח שששון יחזור לימיו הגדולים"

נבחרת הג'ודו קיבלה את הוויזות לגראנד סלאם באבו דאבי

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  23.10.18 - 20:02

תגיות: ג'ודו

תחילת כתבה

נבחרות הנשים והגברים בג'ודו ערכו היום (שלישי) הכנות אחרונות לקראת טורניר הגראנד סלאם באבו דאבי שייפתח בשבת. 11 הג'ודאים ימריאו מחר בבוקר לאיחוד האמירויות, כשבאיגוד מקווים שהתחרות תעבור ללא בעיות וכי המארגנים יעמדו בהבטחתם ויתירו את השתתפות הישראלים עם סממנים הישראליים. הרשויות באבו דאבי טרם שלחו הערב לאיגוד את ויזות הכניסה למדינה.

בינתיים, הנבחרות כאמור מתכוננות  כשהמאמנים אורן סמדג'ה ושני הרשקו מנסים לשים בצד את כל הרעשים שיש סביב התחרות. אורן סמדג'ה, מאמן נבחרת הגברים, סיפר לערוץ הספורט: "אנחנו שמחים שכל המאבק שהיה שנתחרה עם הדגל הצליח. כל ההתעקשות של פונטי והקשרים הטובים שלו עם מריוס ויזר (יו"ר האיגוד העולמי, ש.א) וההתערבות של השרה. זה נותן לנו תחושה טובה".

"כשלקחו לנו את הדגל, הרגשנו לא נעים", הוסיף סמדג'ה. "הספורטאים מקצוענים, אנחנו באים להתחרות וחשוב לנו להתחרות עם הדגל עם ההמנון במידה ונזכה במדלית זהב. המטרה שלנו היא לקחת נקודות לדירוג האולימפי. אנחנו תמיד באים בתחושה שכולם יזכו וכולם יהיו על הפודיום. באליפות העולם היינו קרובים עם המקום החמישי של פליקר, היו ספורטאים שמהם התאכזבנו כי הם לא הצליחו לתפקד. הסקנו את המסקנות, מבינים למה נראנו שם ככה, המטרות אותן מטרות".

"מה הציפיות? מתוך כל הרשימה יש שלושה ספורטאים שיכולים להגיע לשלבי הרבע, נקווה שזה יקרה אם לא נמשיך הלאה", הוא אמר והתייחס גם לאורי ששון שהפסיד בקרב הראשון שלו באליפות אירופה ובאליפות העולם: "גם מדליסט אולימפי לא חסין מהפסדים, למרות שהציפייה מעצמך ומהציבור היא הרבה יותר גבוהה. רק ב-2016 אורי התחיל לתפקד כמו שרצינו. נקודת ההתחלה היא מדליה אולימפית והוא ספורטאי מהטופ העולמי, אבל אנחנו נותנים לו את הקצב שלו. אנחנו רוצים שהוא יתרומם ויחזור לעצמו,  אנחנו לוחצים כשצריך, מרפים כשצריך ואני מאמין שהוא יחזור לעצמו, ייראה יציב ויחזור לימיו הגדולים".