התקווה באבו דאבי: שגיא מוקי זכה במדלית הזהב

הישג נפלא לג'ודוקא על אדמת נסיכות המפרץ. הישראלי גבר על מתיאס קאסה הבלגי בווזארי שרשם בפתיחת ניקוד הזהב. קודם לכן, הוא ניצח ארבעה קרבות בארבעה איפונים

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  28.10.18 - 16:32
תחילת כתבה

אחרי שאתמול הנבחרת זכתה בשלוש מדליות ארד, המשלחת הישראלית חוותה את הישג השיא שלה בגראנד סלאם אבו דאבי. לראשונה עם סממנים ישראלים, שגיא מוקי עשה היסטוריה בנסיכות המפרץ כשהשיג את מדלית הזהב במשקל עד 81 ק"מ לאחר ווזארי על מתיאס קאסה הבלגי בגמר. הישראלי זכה לעמוד על ראש הפודיום באבו דאבי, להשמע המנון התקווה שנוגן בפעם הראשונה בנסיכות. מוקדם יותר, טוהר בוטבול הודח כבר בשמינית הגמר.

מוקי עבר דרך מדהימה לגמר מול קאסה אחרי ארבעה איפונים בשלבים המוקדמים. קאסה עלה למזרן מול הישראלי רק לאחר שניצח אוטומטית בחצי הגמר משום שיריבו האיראני סעיד מולאי לא היה כשיר במאת האחוזים, וייתכן שהעדיף שלא לפגוש את הישראלי. בכל מקרה, הגמר עצמו היה צמוד ואחרי ארבע דקות שני הג'ודאים קיבלו עונש זהה והקרב עבר לניקוד זהב. שם לאחר תשע שניות בלבד, מוקי ביצע ווזארי שהעניק לו את הניצחון.

הדרך לגמר: מוקי העפיל אוטומטית לסיבוב השני, שם פגש את סרדיאן מרבאלג'ביץ' ממונטנגרו. הישראלי, אלוף אירופה המכהן, הטיל את יריבו באיפון 1:50 דקות מתחילת הקרב. בשמינית הגמר פגש מוקי את ארתור רייט האמריקאי, שלא היווה משוכה גבוהה כלל. הישראלי הטיל את יריבו באיפון 12 שניות בלבד מתחילת הקרב ועלה לרבע הגמר.

ברבע הגמר התמודד מוקי מול דידאר קמזה מקזחסטן, שסיים שלישי באליפות העולם לנוער אשתקד. הישראלי המשיך להראות חד. בתוך הדקה הראשונה של הקרב השיג ווזארי, ולאחר מכן שוב את הטיל את יריבו, הפעם באיפון (שלישי בתחרות), מה שהעניק לו את הניצחון והעלייה לחצי הגמר. בחצי הגמר פגש את ההולנדי פרנק דה וויט, מדליסט הזהב מאבו דאבי אשתקד, ניצח גם אותו באיפון, השיג מדליה והמשיך בכושר המצוין שלו.

טוהר בוטבול (עד 73 ק"ג) עלה גם הוא הישר לסיבוב השני שם גבר על ניקולה גרדסביץ' המונטנגרי באמצעות ווזארי. בשמינית הגמר פגש את ארטם קומולה האוקראיני, לו הפסיד והודח מוקדם מהצפוי.