התקווה נוגנה, רגב בכתה: צפו בטקס המדליות

מוקי קטף את הזהב באבו דאבי, שרת הספורט עמדה לצד הפודיום. הג'ודאי אחרי הזכייה: "לעולם לא אשכח את הרגע המרגש הזה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  28.10.18 - 16:59

תגיות: שגיא מוקי

תחילת כתבה

שגיא מוקי ריגש אותנו הערב (ראשון) אחרי שזכה במדלית הזהב בגרנד סלאם באבו דאבי. הג'ודאי הישראלי ניצח בחמישה קרבות וזכה גם ברגע מרגש כשהמנון "התקווה" נוגן על אדמת הנסיכות, בדיוק כפי שהובטח לאיגוד הישראלי.

מי שהתקשתה לשלוט ברגשותיה ודמעה במהלך ההמנון היא שרת התרבות והספורט, מירי רגב, שהתלוותה למשלחת לאורך כל הימים שלה באבו דאבי.

"אני שמח שהצלחתי לסיים את היום הזה עם מדלית זהב ולהשמיע את ההמנון באבו דאבי", אמר מוקי הנרגש שגם זכה לשיחה מראש הממשלה בנימין נתניהו. "בפעמים האחרונות שהתחרינו פה זה היה בלי הדגל, זה היה מאוד חסר. אני כל כך שמח שהצלחתי לנצל את ההזמדנות הזו ושמח שהצלחתי להשמיע לכולם בפעם הראשונה באבו דאבי את ההמנון".

"זה רגע מאד מרגש בקריירה שלי ואני לא אשכח אותו", הוסיף מוקי. "אני מקווה שהצלחתי לעשות קצת שמחה בין כל האירועים שקרו לאחרונה, שמעתי עליהם וליבי עם המשפחות. תודה לכולם שהצליחו להוביל לכך שנתחרה עם הדגל, לשרה, לפונטי ולוויזר. לצוות שהיה איתי ולאורן סמדג'ה. אני מאד גאה לייצג את ישראל ולהשמיע פה את ההמנון זה וואו. תודה לכולם!".

גם רגב עצמה סיפרה על הרגע המרגש: "זה חלום שהתגשם. שנתיים ניהלנו שיחות כדי להגיע לרגע הזה והיה קשה לעצור את הדמעות. שגיא הפגין עליונות במשך כל התחרות והביא גאווה למדינה שלמה, אבל כל זה לא היה קורה לולא המנהיגות של מריוס ויזר, יו"ר האיגוד העולמי ומשה פונטי, יו"ר האיגוד הישראלי. אני מבקשת להודות לשלטונות אבו דאבי ולמארחים שלנו כאן שקיבלו אותנו באופן מופתי".

יו"ר שדולת הספורט, ח"כ יואל רזבוזוב, בירך את שגיא מוקי: "זו היסטוריה שההמנון מתנגן באבו דאבי. מה שהתחיל אתמול עם שלוש מדליות ישראלית, המשיך גם היום עם זכייה ענקית של שגיא מוקי במדלית הזהב על אדמת אבו דאבי".

"זה לא סוד שרק בגלל פוליטיקה, הקהל המקומי בתחרות היה מעדיף כל זוכה אחר", הוסיף רזבוזוב שמוביל תביעה משפטית בינלאומית להחזרת סמלי מדינת ישראל לכל תחרויות הספורט בעולם. "מוקי, בנחישות ומקצועיות, הראה שהספורט מנצח. הפעם, השמעת "התקווה" הייתה מרגשת ומשמחת במיוחד".