שוב נוגן ההמנון באבו דאבי: פלצ'יק זכה במדליית הזהב

הג'ודוקא ניצח בגמר של עד 100 ק"ג את היריב האזרי לאחר שהשיג ווזארי בניקוד הזהב, והביא לישראל בפעם השנייה את "התקווה" בגרנד סלאם היוקרתי באיחוד האמירויות

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  29.10.18 - 16:12

תגיות: ג'ודו

תחילת כתבה

בפעם השנייה בהיסטוריה, "התקווה" נוגן באולם ג'ודו באבו דאבי, איחוד האמירויות. אחרי שעשה זאת אתמול (ראשון) שגיא מוקי, היום השיג פטר פלצ'יק את מדליית הזהב במשקל עד 100 ק"ג עם ניצחון גדול בגמר על אלמר גאסימוב אחרי ווזארי מוצלח במהלך ניקוד הזהב. אורי ששון, שהעפיל לקרב על מדליית הארד, נאלץ לפרוש בשל פציעה.

פלצ'יק העפיל אוטומטית לסיבוב השני, שם פגש את גריגורי מינאסקין האסטוני. ארבע דקות אחרי הזמן החוקי הספורטאים היו ללא ניקוד והקרב נכנס לניקוד זהב, שם אחרי 35 שניות הטיל פלצ'יק את יריבו באיפון ועלה לרבע הגמר מול בורודבקו מלטביה.

מדליסט הארד מאליפות אירופה האחרונה המשיך את המומנטום, גבר בווזארי על יריבו הלטבי ועלה לחצי הגמר, שם התמודד מול קארל ריצ'ארד פריי הגרמני, סגן אלוף העולם ב 2015, שהיווה משוכה גבוהה. לאחר ארבע דקות של קרב הספורטאים היו ללא ניקוד כשהגרמני עם עונש אחד והקרב נכנס לניקוד זהב. שם פלצ'יק ספג עונש אך זה לא הלחיץ אותו, הוא המשיך לתקוף ו-2:39 בתוך ניקוד הזהב ביצע ווזארי שהעניק לו את הניצחון והעפלה לגמר.

אורי ששון (+100 ק"ג) התחיל את הטורניר בסיבוב השני מול שטונג יואן  הסיני. הישראלי התקשה תחילה, אך כעשרים שניות לפני תום ארבע הדקות הצליח לרתק אותו, לזכות באיפון ולעבור לרבע הגמר, שם פגש את זרקו קולום  הסרבי הקשה על ששוןף אך עשר שניות לסיום ארבע הדקות הצליח מדליסט הארד מריו להטיל את יריבו באיפון ולעלות לחצי הגמר. האלוף האולימפי מריו, לוקאס קרפאלק, כבר היה גדול על ששון וגבר עליו באיפון אחרי דקה וחצי וגם גרם לג'ודוקא פציעה בכתפו שמנעה ממנו להיאבק על הארד.

"לאחר בדיקה ראשונית הוחלט שאורי לא ימשיך בתחרות על מנת לא להחמיר את הפציעה. בירור מעמיק יעשה בהמשך", מסר הפיזיוטרפיסט, נמרוד משה. מאמן הנבחרת, אורן סמדג׳ה, הוסיף: "אורי תיפקד בצורה טובה בתחרות. הפציעה היא חלק מהעניין והחלטתי שלא יתחרה על הארד כדי שיוכל להתאושש ולהתכונן לתחרויות הבאות".

עוד אצל הגברים, לי קוכמן (עד 90 ק"ג) ניצח בקרב הראשון שלו את אזיז קלקמאנולי מקזחסטן באמצעות איפון. בקרב השני שלו נכנע הישראלי לממדאלי מדייב האזארי באיפון והודח מהתחרות.