שגיא מוקי: "הספורט ניצח את הפוליטיקה"

הנבחרת נחתה מאבו דאבי: "אי אפשר להסתיר את הזהות שלנו". פלצ'יק: "שם זה היה הרבה יותר עוצמתי ומרגש"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  31.10.18 - 06:47

תגיות: שגיא מוקי

תחילת כתבה

נבחרת ישראל בג'ודו נחתה הלילה (בין שלישי לרביעי) בארץ לאחר שחזרה מגראנד סלאם אבו דאבי, בו התחרתה לראשונה עם סממנים ישראליים. הנבחרת בכחול לבן שבה לארץ עם לא פחות מחמש מדליות, שתיים מזהב של שגיא מוקי (עד 81 ק"ג) ופיטר פלצ'יק (עד 100 ק"ג) שעשו היסטוריה כש"התקווה" נוגן בנסיכות, ועוד שלוש מדליות ארד של גילי כהן (עד 52 ק"ג), תמנע נלסון לוי (עד 52 ק"ג) וברוך שמאילוב (עד 66 ק"ג).

שגיא מוקי אמר: “הספורט ניצח את הפוליטיקה. גם ביבי כשהוא התקשר אמר שזה ניצחון מדיני ואנחנו שמחים שהמדינה הייתה איתנו ושמחה איתנו. אנחנו גאים לייצג את ישראל בכל מקום בעולם, לא רק באבו דאבי. ידעתי שזכייה במדליית הזהב תהיה חשובה למדינה שלנו וידעתי שנעשה את זה. הוכחנו לכולם שאי אפשר להסתיר את הזהות שלנו”.

פיטר פלצ'יק סיפר: "לעמוד במקום הראשון על פודיום ולהניף את הדגל זו תחושת גאווה עצומה, אבל באבו דאבי זה היה הרבה יותר עוצמתי ומרגש. הזלתי דמעה בהמנון, מה שלא קורה בכל תחרות רגילה. אני חושב שעשיתי קפיצת מדרגה בקריירה שלי, עשיתי שדרוג. ניצחתי את סגן האלוף האולימפי, שבעבר הפסדתי לו פעמיים, והפעם הוכחתי לו שאני טוב כמוהו אם לא טוב ממנו".

ברוך שמאילוב הוסיף: "עליתי לחמישה הראשונה בעולם. איך מייצרים יציבות? רק להתמיד ולעשות את זה בשקט. היתה לי תחרות טובה בסך הכל עם פספוס קטן.עכשיו ממשיך קדימה, זה לא אומר כלום יש עוד דרך ארוכה".